بهزاد فراهانی: دلارهای کثیف آمریکایی می تواند برخی را بفریبد

به گزارش آقای ابوالفضلی، بهزاد فراهانی با تاکید بر اینکه در اتفاقات اخیر، حفظ تمامیت ارضی کشور و خواست ملی مردم مورد توجه و اصل انکارناپذیربوده است، شرح داد، نفوذ تجزیه طلبی در خواست مردمی بخش ترسناکی است که باید برای آن اندیشید.

بهزاد فراهانی: دلارهای کثیف آمریکایی می تواند برخی را بفریبد

این هنرمند تئاتر، تلویزیون و سینما در گفت وگو با ایسنا درباره اتفاقات اخیر و نگرانی هایی از بابت برخی سوء استفاده های جریان های تجزیه طلب در برخی نقاط کشور، گفت: ما معتقدیم اعتراض و انتقاد مردمی در هیچ استانی متفاوت با استانی دیگر نیست و به نوعی وحدت و خواست ملی به عنوان یک اصل اساسی جریان دارد. بنابراین بابت موضوع تجزیه ایران دلشوره ندارم؛ مگر اینکه دست بیگانگان وارد شود و تشتت ایجاد کند، که این دیگر کار سیاست جهانی و امپریالیزم است.

بهزاد فراهانی با اشاره به مسائل معیشتی جامعه تاکید کرد: مردم سال هاست شرایط دشواری را متحمل شده اند و در چنین موقعیتی اگر دلارهای کثیف آمریکایی به برخی جریان ها برسد، می تواند برخی طعم فقر چشیده ها را بفریبد. این بخش ترسناکی است که باید به فکر آن باشیم.

او در عین حال گفت: امیدوارم با این چیزها، خواست مردم و مطالبات برحقشان زیر سؤال نرود.

فراهانی مطالبات مردم را خواسته هایی اجتماعی دانست و تاکید کرد: مردم ما خواستار زندگی مطلوب، عدالت و مدیریت سالم هستند. این خواست به یک خواست ملی تبدیل شده و همه جا را عملا در بر گرفته است. بنابراین نباید ترس تجزیه شدن کشور وجود داشته باشد.

این بازیگر یادآوری کرد: از همه مهم تر اینکه در رویدادهای اخیر در کل ایران مساله قومیتی ملاک نبوده و نگاه همه مردم ما ملی است.

فراهانی با اشاره به توصیه های حضرت علی (ع) درباره اولویت خواسته های ، گفت: اگر ما به عنوان رهروان مولا علی (ع) کمی به توصیه های ایشان بیندیشیم، خواهیم دید که در اسلام مورد نظر مولا علی (ع)، خواست مردم، اصل است. اگر فرامین ایشان را به مالک اشتر مطالعه کنیم، خواهیم دید که همه جا جبهه مردم مقدم و محترم است. پس باید به خواسته های مردم بیندیشیم و برای تحقق آن برنامه ریزی کنیم.

منبع: فرارو

به "بهزاد فراهانی: دلارهای کثیف آمریکایی می تواند برخی را بفریبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهزاد فراهانی: دلارهای کثیف آمریکایی می تواند برخی را بفریبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید