برای جلوگیری از یک درصد هدررفت آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه ضروری است

به گزارش آقای ابوالفضلی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر برای جلوگیری از هدررفت یک درصد آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه احتیاج است.

برای جلوگیری از یک درصد هدررفت آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه ضروری است

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه مالی آقای ابوالفضلی، با اشاره به مقدار هدر رفت آب در تهران گفت: در حال حاضر هدر رفت آب به حساب نیامده، 23 درصد و مقدار هدر رفت آب واقعی، 11 درصد است.

او ادامه داد: به طور کلی هدررفت آب سالانه هزینه های سنگینی برای تصفیه و توزیع آب شرب در شبکه های شهری و روستایی به همراه دارد، حتی قیمت پایین آب مصرفی مشترکان نیز مانع رفتار غیرقانونی و خلاف شرع و عرف استفاده کنندگان غیرمجاز از آب شرب نشده است.

بختیاری در ادامه با اشاره به اقدامات اخیر صورت گرفته در راستای شناسایی انشعابات غیرمجاز گفت: در سه ماه ابتدایی سال جاری یک هزار و 658 رشته انشعاب غیرمجاز در محدوده های خدمات رسانی آبفای جنوب غربی و شرقی استان تهران شناسایی شده است که این فرایند همچنان ادامه دارد.

او گفت: مطابق آمار آبفای جنوب غربی استان تهران، در ما ه های اخیر فقط 70 رشته انشعاب غیرمجاز در شهر پرند شناسایی و جمع آوری شده به گونه ای که با قطع این انشعاب ها، 35 لیتر بر ثانیه به دبی آب شرب پرند افزوده شده است. در بین انشعاب های غیرمجاز شهر پرند دو مجتمع مسکونی 600 و 360 واحدی به چشم می خورد که هر کدام با استفاده از لوله 63 میلی متری به صورت غیرمجاز از آب شرب استفاده می کردند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در سرانجام توضیح داد: در حال حاضر برای برای جلوگیری از هدررفت یک درصد آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه احتیاج است.

آقای ابوالفضلی مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برای جلوگیری از یک درصد هدررفت آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای جلوگیری از یک درصد هدررفت آب، 4 هزار میلیارد تومان هزینه ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید