ببینید ، ساده ترین روش پارک دوبل که خیلی ها بلد نیستند

به گزارش آقای ابوالفضلی، پارک دوبل به پارک کردنی گفته می گردد که راننده می خواهد خودروی خود را در بین دو ماشین دیگر پارک کند. در ادامه با آموزش مرحله به مرحله انجام پارک دوبل آشنا می شوید.

ببینید ، ساده ترین روش پارک دوبل که خیلی ها بلد نیستند

به گزارش آقای ابوالفضلی، پارک دوبل یکی از مباحث مهم و کاربردی در رانندگی است. پارک دوبل به پارک کردنی گفته می گردد که راننده می خواهد خودروی خود را در بین دو خودروی دیگر پارک کند. در این مطلب قصد داریم شما را با طریقه پارک دوبل آشنا کنیم.

  • ببینید | روش درست تنظیم آینه بغل خودرو که نمی دانستید
  • هنگام استارت نخوردن خودرو چه باید کرد؟ | دلیل های رایج استارت نخوردن خودرو

طریقه انجام دادن پارک دوبل

پس از پیدا کردن مکان مناسب با فاصله مناسب برای پارک دوبل، ابتدا خودرو را در فاصله 50 سانتیمتری از خودروی کناری نگه دارید. پس از نگه داشتن خودرو باید صاف ایستاده باشد و فرمان را نیز باید صاف نگه دارید تا هنگام به عقب رفتن خودرو به صورت کج حرکت نکند. برای پارک دوبل با سه مرحله را پشت سر بگذارید که در ادامه به شرح این مراحل پرداخته ایم.

آموزش مرحله به مرحله انجام پارک دوبل

مرحله اول

پس از نگه داشتن خودروی خود در کنار خودروی دیگر، ابتدا راهنمای سمتی را روشن کنید که می خواهید در آن پارک کنید. بعد از روشن کردن راهنما به صورت لاکپشتی به سمت عقب بیایید. برای حرکت به صورت لاکپشتی تنها کافی است کلاج خودرو را به صورت نصفه رها کنید.

مرحله دوم

در مرحله دوم همین که انتهای ماشینی را که هنگام پارک کردن در جلوی شما قرار می گیرد، در گوشه شیشه مثلثی خودروی خود مشاهده کردید، فرمان خودرو را یک دور به سمت محل پارک می چرخانیم. با چرخاندن فرمان خودرو، خودرو به سمت محل پارک چرخش پیدا خواهد نمود.

مرحله سوم

هنگامی که انتهای خودرو وارد محوطه پارک شد برای اجرای مرحله سوم پارک دوبل باید اقدام کنیم. برای اجرای این مرحله هنگامی که انتهای خودروی کنار با خودروی ما در زاویه 45 درجه ای نهاده شد و یا اینکه آینه جانبی در خط زاویه ای 45 درجه ای نهاده شد فرمان خودرو را از حالت یک دور چرخش به سمت محل پارک خارج نموده و بار دیگر فرمان را یک دور کامل به خلاف جهت سمت پارک بچرخانید.

با انجام اینکار جلوی خودرو نیز وارد محوطه پارک خواهد شد. وقتی که خودروی شما به صورت هم خط در پشت خودروی جلویی و جلوی خودروی عقب نهاده شد خودرو را نگه داشته و فرمان را صاف کند. در انتهای آموزش طریقه پارک دوبل این جمله را باید ذکر کرد که در انتهای پارک باید فاصله مناسب را از خودروهای جلو و عقب رعایت کنید تا هنگام خارج شدن از پارک با مسئله ای روبرو نشویم.

مکان های ممنوعه برای پارک دوبل

در بعضی مکان ها نیز پارک به صورت دوبل غیر مجاز است یا اینکه نمی توان به آسانی در آن محل ها پارک کرد. در زیر به چند مورد از آن ها اشاره نموده ایم:

  • مکان هایی که در آن ها تابلوهای پارک ممنوع یا توقف ممنوع وجود دارد.
  • ایستگاه های وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی ها و اتوبوس ها نباید پارک کرد.
  • 15 متر قبل و بعد تقاطع ها که حریم تقاطع محسوب می گردد.
  • در بزرگراه ها نباید پارک کرد.
  • رو به روی در منازل پارک ممنوع است.
  • پارک در کنار تابلوهایی که دارای حریم مشخصی هستند.
منبع: همشهری آنلاین

به "ببینید ، ساده ترین روش پارک دوبل که خیلی ها بلد نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، ساده ترین روش پارک دوبل که خیلی ها بلد نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید