این زعفران را نخرید؛ استاندارد نیست ، هشدار سازمان استاندارد

به گزارش آقای ابوالفضلی، سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد که زعفران با نام تجاری قائنات، غیر استاندارد بوده و مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران نیست.

این زعفران را نخرید؛ استاندارد نیست ، هشدار سازمان استاندارد

به گزارش آقای ابوالفضلی به نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی در ارتباط با اختلاط براده های آهن در فراوده زعفران، سازمان ملی استاندارد ایران خاطرنشان کرد، زعفران با نام تجاری قائنات، غیر استاندارد بوده و مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران نیست.

دفتر نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال، سازمان ملی استاندارد ایران زعفران را در زمره استانداردهای اجباری قرار داده و همیشه به کیفیت آن نظارت لازم را اعمال می نماید.

فراورده های فراوریی زعفران فراوریی در کشور در محل فراوری و عرضه از لحاظ ویژگی های فیزیکوشیمیایی (خصوصاً وجود مواد خارجی)، مواد افزودنی و آلاینده های فلزی مورد پایش قرار می گیرند و به همین دلیل واحدهای فراوریی موظف هستند فراورده های فراوریی خود را بر اساس استاندارد ملی مربوطه فراوری و پس از اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد به بازار عرضه کنند.

از مصرف کنندگان تقاضا می گردد، برای اطمینان از محصول خریداری شده، کد 10 رقمی درج شده در زیر نشان استاندارد را به شماره 10001517 پیامک و از اعتبار و اصالت پروانه نشان استاندارد اطمینان حاصل کنید و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت مراتب را به ادارات کل استاندارد استان ها، سامانه 1517 یا پورتال سازمان ملی استاندارد ایران به نشانیwww.isiri.gov.ir اعلام تا اقدام قانونی لازم به عمل آید.

منبع: همشهری آنلاین

به "این زعفران را نخرید؛ استاندارد نیست ، هشدار سازمان استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زعفران را نخرید؛ استاندارد نیست ، هشدار سازمان استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید