از صعود به ارتفاعات شمال تهران اجتناب کنید

به گزارش آقای ابوالفضلی، فدراسیون کوهنوردی در هشداری بیان کرد که کوهنوردان به ارتفاعات شمال تهران صعود نکنند.

از صعود به ارتفاعات شمال تهران اجتناب کنید

به گزارش ایسنا، فدراسیون کوهنوردی ضمن پیش بینی هوای منطقه ها کوهستانی کشور از 10 تا 12 فروردین، توصیه کرد که طی روز های آدینه و شنبه، از فعالیت های کوهنوردی، طبیعت گردی، دره نوردی و اسکی اجتناب گردد.

پنجشنبه: جوی پایدار در بیشتر منطقه ها کشور، وزش باد شدید در شمال غرب و ارتفاعات البرز، به تدریج از سمت شمال غرب و البرز غربی افزایش ابر و اواخر وقت آغاز بارش.

آدینه: فعالیت سامانه بارشی و سرد در نیمه غربی کشور شامل ارتفاعات شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز منجر به ابرناکی و مه آلود شدن، وزش باد شدید، بارش باران و برف، رعدوبرق و احتمال تگرگ می گردد. شدت بارش ها در البرز غربی منجر به جاری شدن سیلاب، افزایش دبی رودخانه ها و احتمال رانش و لغزش می گردد. در منطقه ها مرتفع بارش برف و کولاک و احتمال بهمن مورد انتظار است.

شنبه: تداوم بارش باران و برف و وزش باد برای ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق، همراه با احتمال رعدوبرق و تگرگ. طی این مدت در سایر منطقه ها کشور، افزایش ابر و وزش باد (گاهی شدید) مهمترین پدیده جوی است.

به تدریج طی آدینه افزایش ابر، وزش باد شدید تا خیلی شدید، مه آلودگی، بارش باران و برف، کولاک و احتمال رعدوبرق و تگرگ و در مسیر های مستعد احتمال بهمن پیش بینی می گردد و تا عصر شنبه شرایط نامساعد جوی تداوم دارد؛ بنابراین توصیه می گردد طی روز های آدینه و شنبه، از فعالیت های کوهنوردی، طبیعت گردی، دره نوردی، اسکی و … اجتناب گردد.

منبع: فرارو

به "از صعود به ارتفاعات شمال تهران اجتناب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از صعود به ارتفاعات شمال تهران اجتناب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید