ابروهای خود را در خانه مانند آرایشگاه بردارید

به گزارش آقای ابوالفضلی، بی شک ابروها نقش مهمی در زیبایی صورت ایفا می کنند و داشتن ابروهایی زیبا و بی عیب ونقص می تواند چهره مان را مجذوب کننده تر کند.

ابروهای خود را در خانه مانند آرایشگاه بردارید

بسیاری از ما طرز صحیح برداشتن ابرو را نمی دانیم و گاهی با روش های اشتباه سعی می کنیم این کار را در خانه انجام دهیم؛ ولی با استفاده از آموزش برداشتن ابرو می توانیم در خانه ابروهایمان را به هر شکلی که می خواهیم مرتب و اصلاح کنیم. در این مطلب از آقای ابوالفضلی به موضوع طریقه برداشتن ابرو در خانه می پردازیم.

طریقه برداشتن ابرو در خانه

هرگز در برداشتن تارهای ابرو زیاده روی نکنید

همیشه سعی کنید شکل ابروها را نزدیک به شکل طبیعی شان نگه دارید. برداشتن بیش از حد ابروها یکی از رایج ترین اشتباه هایی است که موجب می شود فرد چهره بدی پیدا کند و گاهی متعجب، عصبانی یا ناراحت به نظر برسد؛ در حالی که واقعا چنین احساساتی ندارد. برای رسیدن به نتیجه مناسب، مدتی به ابروهایتان دست نزنید تا کاملا رشد کنند و پُر شوند. دست کم 6 یا 8 هفته ابروهایتان را برندارید. با داشتن ابروهای بلندتر و پرتر بهتر می توانید شکل طبیعی ابروهای خود را ببینید.

از ابزار مناسب استفاده کنید

  • موچین شیب دار یا نوک تیز
  • مداد و ماژیک ابرو
  • برس ابرو یا شانه ابرو
  • ژل ابرو
  • مداد چشم

شکل موردنظرتان را ایجاد کنید

از تکنیک های شکل دهی برای تعیین شکل و قوس ایده آل ابروی خود استفاده کنید. خطوط بیرونی شکل دلخواه خود را با مداد ابرو تعیین کنید و سپس فقط تارهایی را بردارید که بیرون از این خطوط قرار می گیرند.

البته با تکنیک ساده زیر نیز می توانید شکل مناسب ابروی خود را پیدا کنید:

نقطه شروع را علامت گذاری کنید

بهتر است که فاصله میان ابروها را دقیق تعیین کنید. نقطه شروع ابرو برای افراد مختلف فرق دارد. برای اینکه ابروها مجذوب کننده و طبیعی به نظر برسند، باید آن ها را از محل مناسبی شروع کنید. می توانید از موچین یا مداد برای تشخیص بهترین نقطۀ شروع استفاده کنید.

موچین را عمودی و در امتداد بینی خود نگه دارید و ابتدای ابرو را از جایی در نظر بگیرید که با سطح بیرونی بینی در یک راستا قرار می گیرد. حتما این قسمت را در هر دو ابرو علامت گذاری کنید تا ترازبندی و تنظیم محل شروع ابروها درست انجام شود.

نقطه خاتمه را تعیین کنید

حالا که می دانید ابروی شما باید از کجا شروع شود، حتما باید خاتمهی ابروها را نیز تعیین کنید. دانستن نقطه خاتمه ابرو مانع زیاده روی در برداشتن ابرو و رسیدن به نتیجه ای ناخواسته می شود. برای این کار نیز می توانید از موچین یا مداد استفاده کنید.

موچین را در نقطه شروع ابرو قرار دهید، طوری که به سمت بینی باشد، سپس آن را به سوی بالای چشم بچرخانید. خاتمه ابرو جایی است که موچین در خطی مستقیم در راستای گوشه بیرونی چشم قرار می گیرد. این کار را برای سمت دیگر نیز تکرار و نقاط تعیین شده را با مداد ابرو یا مداد چشم علامت گذاری کنید. با مداد ابرو از نقطه شروع تا نقطه خاتمه، خطی با انحنای طبیعی بکشید. این خط راهنمایی است که به شما نشان می دهد کدام موها باید برداشته شوند.

ضخامت ابروها را تعیین کنید

در این مرحله باید تصمیم بگیرید ابروهایی نازک می خواهید یا ضخیم. پیش از تصمیم گیری درمورد ضخامت ابروها، شکل صورت و رنگ ابروها را در نظر بگیرید. اگر ابروهای بور و روشنی دارید، بهتر است که ضخامت بیشتر را انتخاب کنید؛ زیرا ابروهای بور هرچه ضخیم تر باشند حجم و جلوه بیشتری دارند و اگر ابروهای تیره ای دارید، می توانید آن ها را نازک تر کنید. به انبوهی و پرپشتی موهای سرتان نیز توجه داشته باشید و دقت کنید که با ضخامت ابروهایتان تناسب داشته باشد.

قوس ابرو را ایجاد کنید

پس از رسیدن به ضخامت ایده آل خود، نوبت به قوس ابرو می رسد. اینجا هم می توانید برای علامت گذاری از موچین یا مداد استفاده کنید. قوس ابرو فقط در سمت بیرونی نقاط علامت گذاری شده برای شروع و خاتمه تعیین می شود. هدف، ایجاد دنباله ای به سمت خاتمهی ابروها، با برداشتن تارهای بالای ابرو است (بیرون ناحیه علامت گذاری شده).

در این مرحله، حوصله به خرج دهید و دائم بررسی کنید؛ زیرا دم ابرو نباید بیش از حد باریک شود. وقتی روی قوس ابرو کار می کنید، بیشتر روی بخش بالای ابروها تمرکز کنید. اگر در بالای ابرو قوس طبیعی وجود ندارد، سعی نکنید با برداشتن تارهای زیر ابرو آن را ایجاد کنید. در صورت لزوم، از مداد ابرو برای ایجاد یا تکمیل قوس استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: همچنین می توانید مطلب پوستی بدون چین و چروک داشته باشید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "ابروهای خود را در خانه مانند آرایشگاه بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابروهای خود را در خانه مانند آرایشگاه بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید