شروع چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص)، دانشمندان برگزیده دنیا اسلام چه کسانی هستند؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، چهارمین آیین اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص)، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از دانشمندان برجسته دنیا در حال برگزاری است.

شروع چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص)، دانشمندان برگزیده دنیا اسلام چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت آقای ابوالفضلی، چهارمین دوره از برگزاری جایزه مصطفی(ص) 2021، امروز پنجشنبه 29 مهرماه همزمان با شروع هفته وحدت اسلامی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از دانشمندان و شخصیت های برجسته علمی 15 کشور مختلف در حال برگزاری است. تفاوت اعطای جایزه سال جاری با سال های گذشته در این است که در سه حوزه نانو، زیست فناوری و علوم پایه برگزیده نداشته و در بخش نوی از پزشکی و شیمی آلی اقدام به انتخاب 3 دانشمند مسلمان غیر مقیم شده است. بعلاوه در بخش عمومی، جایزه به صورت مشترک اعطا می گردد.

پروفسور کامران وفا، دانشمند ایرانی و پروفسور زاهد حسن، دانشمند بنگلادشی از برگزیدگان مشترک بخش عمومی جایزه مصطفی (ص) هستند. این دو دانشمند جزو برگزیدگان مسلمان غیر مقیم در کشورهای اسلامی به شمار می آیند.

بعلاوه پروفسور محمد صائغ، پروفسور یحیی تیعلاتی، پروفسور اقبال چودری از برگزیدگان بخش مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی را به صورت مشترک در بخش نو جایزه، دریافت می نمایند. پروفسور صائغ به عنوان برگزیده مقیم کشورهای اسلامی در بخش بیوتکنولوژی پزشکی جایزه مصطفی است. پروفسور چودری در بخش عمومی و حوزه شیمی آلی زیستی پیروز به دریافت جایزه مصطفی در دوره چهارم شده است. بعلاوه پروفسور تیعلاتی اهل مراکش در بخش گروه عمومی و حوزه فیزیک نظری و ذرات پیروز به دریافت جایزه مصطفی شده است.

بعلاوه سال جاری دو جایزه پانصد هزار دلاری به دو گروه بخش عمومی (به صورت مشترک به 2 دانشمند) و بخش پزشکی-شیمی آلی (به صورت مشترک به 3 دانشمند) اعطا می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شروع چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص)، دانشمندان برگزیده دنیا اسلام چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص)، دانشمندان برگزیده دنیا اسلام چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید