شروع واردات برنج از اول آذر

به گزارش آقای ابوالفضلی، مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار کرد: عسگرزاده معاون نو وزارت جهاد کشاورزی نامه ای به سازمان توسعه تجارت ارسال کرد تا ثبت سفارش برنج مجدداً آزاد گردد.

شروع واردات برنج از اول آذر

وی با اشاره به اینکه ترخیص محموله های برنج کماکان متوقف است اضافه نمود: این نامه به معنای آن است که صرفاً ثبت سفارش این محصول آزاد شده است و واردات تا خاتمه آبان ممنوع است.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج ادامه داد: این اتفاق باعث می گردد که عملیات اداری واردات برنج مانند عملیات بانکی و گرفتن پیش فاکتور تسریع گردد تا با آزاد شدن واردات در آذر ماه امکان ترخیص بدون وقفه آن فراهم گردد.

وی توضیح داد: اقدام وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص مناسب است و این وزارتخانه با بخش خصوصی همگام بود که این اتفاق می تواند به کاهش قیمت ها یاری کند.

کشاورز یادآور شد: عمده برنج های وارداتی از هندوستان و پاکستان به کشور وارد می گردد که مانند گذشته شامل ارقام کیفی این کشورها است.

وی تأکید کرد: با این کار حتماً کمبود بازار برنج تأمین می گردد و قیمت این محصول را متعادل می نماید و حتی روی قیمت برنج ایرانی نیز تأثیرگذار است.

بنابر این گزارش پیش از این وزارت صنعت خبر از آزادسازی ثبت سفارش واردات برنج را داده بود اما با توجه به تفویض مسئولیت به وزارت جهاد کشاورزی؛ این وزارت خانه به تازگی با ارسال نامه به سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش واردات این محصول را رسماً آزاد کرد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "شروع واردات برنج از اول آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واردات برنج از اول آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید