آخرین تغییرات سهام عدالت در قرن تازه

به گزارش آقای ابوالفضلی، ارزش سبد 532 هزار تومانی، یک میلیون تومانی و 492 هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به 13 میلیون و 237 هزار تومان، 24 میلیون و 934 هزار تومان و 12 میلیون و 268 هزار تومان رسید.

آخرین تغییرات سهام عدالت در قرن تازه

به نقل از اقتصاد نیوز، ارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 942 هزار تومان رسیده است.

5 مصوبه مهم شورای عالی بورس درباره سهام عدالت

طبق جلسه اخیر در مورد آزادسازی سهام عدالت، تقسیم سود به وسیله سپرده گذاری مرکزی، انتخاب بازرس و حسابرس، انتخاب یا تغییر نمایندگان شرکت های سرمایه گذاری استانی مواردی را به توضیح زیر به تصویب رساند:

1) شورا با حذف تبصره یک ماده 3 آیین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت موافقت کرد و این ماده اصلاح و فقط یک تبصره خواهد داشت. شورا بر رعایت استانداردهای حسابداری در شرکت های استانی سهام عدالت تأکید کرد.

2) برای تسریع در تقسیم سود سهام عدالت مقرر شد در روش مستقیم و غیرمستقیم سود پس از کسر وجوه لازم جهت مشارکت در افزایش سرمایه انجام شده در سال 1400 و در جریان شرکت های سرمایه پذیر از محل آورده نقدی و مطالبات به وسیله سپرده گذاری مرکزی بصورت منسجم پرداخت گردد. در این راستا کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت تعاملات مقتضی جهت تفاهم شرکت های سرمایه گذاری استانی با سپرده گذاری مرکزی را انجام دهد. ملاک پرداخت سود برای سهامداران غیرمستقیم، مالکیت سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی در اول اسفند امسال خواهد بود.

3) تا زمان قابل معامله شدن کامل سهام متعلق به سهامداران مستقیم و شرکت های سرمایه گذاری استانی عدالت و در صورت وجود مطالبات به مبلغ مورد احتیاج جهت مشارکت سهامداران سهام عدالت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر، انتقال مطالبات ناشی از سود سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی عدالت و سهامداران روش مستقیم به حساب افزایش سرمایه به وسیله شرکت سرمایه پذیر پس از دریافت مجوز از سازمان خصوصی سازی، لازم است.

4) مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس که به وسیله شرکت های سرمایه گذاری استانی در آخرین مجامع عمومی مرتبط به عنوان بازرس/حسابرس شرکت انتخاب شدند، همچنان تا زمان برگزاری مجامع عمومی شرکت های مذکور و انتخاب بازرس و حسابرس تازه، بازرس شرکت تلقی می شوند و در صورت خروج از لیست مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس، بازرس علی البدل و در غیر این صورت سازمان حسابرسی، بازرس شرکت تلقی می گردد.

5) تا 31 تیر امسال، انتخاب یا تغییر نمایندگان شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در شرکت های سرمایه پذیر و انجام کلیه امور مرتبط با مجامع این شرکت ها به وسیله کارگروهی مشتمل بر کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت، وزارت اقتصاد و یکی از اعضای حقیقی شورای عالی بورس به نمایندگی از شورای عالی بورس با معرفی رئیس شورا، صورت می گیرد. دبیرخانه این کارگروه در کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت مستقر می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین تغییرات سهام عدالت در قرن تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تغییرات سهام عدالت در قرن تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید