یکی از خویشاوندان منقرض شده انسان هم مردگان خود را دفن میکرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، یکی از خویشاوندان منقرض شده انسان هم مردگان خود را دفن میکرد.

یکی از خویشاوندان منقرض شده انسان هم مردگان خود را دفن میکرد

تحقیقات بحث برانگیزی صورت گرفته که نشان می دهد ممکن است تئوری های دیرینه مبنی بر اینکه فقط انسانهای امروزی و پسرعموهای نئاندرتال ما قادر به دفن مردگان بودند را زیر سئوال ببرد، چرا که براساس این تحقیقات مطرح شده که انسان منقرض شده هومو نالدی که مقدار مغزش یک سوم مغز ما بود، حدود 300000 سال پیش تر سعی میکرد مردگان خود را در غار دفن یا به یادگار بگذارد. فعالیتی پیچیده که شاید انتظار می رفت فقط انسان هوشمند از پس آن برآید.

با این حال، بعضی از کارشناسان می گویند که شواهد کافی نیست تا به این نتیجه برسیم که H. Naledi مردگان خود را به خاک سپرده یا به یادگار گذاشته اند.

باستان شناسان برای اولین بار بقایای H. naledi را در اعماق غاری در نزدیکی ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی در سال 2013 کشف کردند. از آن موقع، بیش از 1500 قطعه اسکلت از افراد مختلف در سراسر این غار حدود 4 کیلومتری پیدا شده است. آناتومی H. naledi به علت حفظ بقایای آنها در غار شناخته شده است. آنها موجوداتی دوپا بودند که حدود 5 فوت (1.5 متر) قد و 100 پوند (45 کیلوگرم) وزن داشتند و دستانی بزرگ و مغزهای کوچک اما پیچیده داشتند، ویژگی هایی که منجر به بحث در خصوص پیچیدگی رفتار آنها شده است. در یک مطالعه که در سال 2017 منتشر شد تیم محقق پیشنهاد کرد که H. naledi مردگان خود را عمداً در اعماق غار دفن نموده بودند.

البته تحقیقات دیگری که در این خصوص صورت گرفته نشان می دهد که هومو نالدی ها عمداً مردگان را دفن و بر روی صخره بالای محل تدفین حکاکی های معناداری انجام می دادند. بعلاوه، تحقیقاتی که در دو گودال کم عمق بیضی شکل که در کف یکی از اتاق های غار قرار داشت، صورت گرفته نشان می دهد که این گودال ها حاوی بقایای اسکلت همراه با هدایای تدفین است. در صورت پذیرش تفاسیر محققان، اولین شواهد دفن هدفمند تا 100000 سال به عقب می رود و رکورد انسان خردمند در این خصوص شکسته می گردد.

منبع: همگردی

به "یکی از خویشاوندان منقرض شده انسان هم مردگان خود را دفن میکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از خویشاوندان منقرض شده انسان هم مردگان خود را دفن میکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید