هواشناسی: زمستان سال جاری سخت نیست، سرمای هوا طبیعی است، تازه به دمای میانگین رسیده ایم، برای تهران، بارش برف شدیدتر پیش بینی می گردد

به گزارش آقای ابوالفضلی، روز سه شنبه (26 دی) یک سامانه بارشی تازه وارد کشور می گردد که جنوب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و بارش هایی را در استان های هرمزگان، بوشهر و جنوب فارس و جنوب کرمان رخ همراه خواهد داشت که احتمال سیل و آبگرفتگی معابر طی فعالیت این سامانه در استان های مذکور وجود دارد.

هواشناسی: زمستان سال جاری سخت نیست، سرمای هوا طبیعی است، تازه به دمای میانگین رسیده ایم، برای تهران، بارش برف شدیدتر پیش بینی می گردد

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به ورود دو سامانه بارشی تازه به کشور توضیح داد: سال جاری زمستان سختی نداریم بلکه دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

صادق ضیاییان درباره کاهش دما و سرمای هوا اظهار کرد: روز چهارشنبه (21 دی) یک سامانه بارشی وارد کشور شد که کاهش دمای شدید هوا را به همراه آورد و تا آدینه(23 دی) نیز ادامه داشت.

ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شدت سرمای هوا در مقایسه با سال های گذشته گفت: در حال حاضر زمستان سختی نداریم و نمی توان کاهش دما را به دو هفته آینده منحصر کرد چرا که به طور کلی در زمستان سرمای هوا طبیعی است و می تواند تا خاتمه زمستان نیز سرد بماند.

وی توضیح داد: با وجود کاهش شدید دما تنها می توان گفت که به دمای میانگین رسیده ایم. در گذشته هم روزهای زمستانی دمای حداقلی شهرهایی مانند تهران زیرصفر بود. در واقع گرمای هوا در این فصل غیرطبیعی است و الان دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره سامانه بارشی تازهی که وارد کشور می گردد، اظهار کرد: این سامانه بارشی تغییرات دمایی زیادی به همراه ندارد اما عمده بارش های آن به صورت برف است. در واقع بارش ها در استان های گرمسیر به صورت باران و در منطقه ها سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: طی امروز (25 دی) نیز انتظار داریم که بارش های ناشی از سامانه بارشی تازه دامنه گسترده تری داشته باشد. در استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان، گیلان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد بارش برف پیش بینی می گردد.

ضیاییان در ادامه گفت: در استان های بوشهر و شمال و غرب استان فارس بعلاوه در نیمه شمالی سمنان، شمال استان خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز بارش برف خواهیم داشت. بارش در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی خفیف و در سایر استان ها مناسب است.

وی اضافه کرد: روز سه شنبه (26 دی) یک سامانه بارشی تازه وارد کشور می گردد که جنوب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و بارش هایی را در استان های هرمزگان، بوشهر و جنوب فارس و جنوب کرمان رخ همراه خواهد داشت که احتمال سیل و آبگرفتگی معابر طی فعالیت این سامانه در استان های مذکور وجود دارد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا توضیح داد: نکته قابل توجهی که این دو سامانه بارشی تازه دارند، بارش برف مناسب و قابل توجه طی امروز است که امیدواریم طبق پیش بینی های صورت گرفته بارش مناسبی در انتظار تهران باشد.

بارش برف سنگین تر در تهران

ضیاییان با تاکید بر اینکه شدت بارش ها در نقاط مختلف کشور، فرق دارد، اظهار کرد: برای استان تهران نیز که چند روز گذشته بارندگی خفیف و پراکنده ای را تجربه نموده بود، بارش برف شدیدتر پیش بینی می گردد که می تواند حمل و نقل شهری را دچار مشکل کند.

منبع: عصر ایران

به "هواشناسی: زمستان سال جاری سخت نیست، سرمای هوا طبیعی است، تازه به دمای میانگین رسیده ایم، برای تهران، بارش برف شدیدتر پیش بینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی: زمستان سال جاری سخت نیست، سرمای هوا طبیعی است، تازه به دمای میانگین رسیده ایم، برای تهران، بارش برف شدیدتر پیش بینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید