نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران شروع به کار کرد

به گزارش آقای ابوالفضلی، تهران (پانا) - نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران شروع به کار کرد.

نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران شروع به کار کرد

در این نمایشگاه که تا 22 تیر ادامه دارد شرکت های عضو اتحادیه اوراسیا شامل 30 شرکت از روسیه، 30 شرکت از قرقیزستان، بیش از 10 شرکت از ارمنستان، بیش از 10 شرکت از قزاقستان و شرکت هایی از بلاروس در کنار شرکت های ایرانی حضور خواهند داشت.

شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور یافتند در زمینه های بانکی و فایناس، انتقال فناوری، ساخت کارخانه های عظیم، سیلوها، بنادر، اسکله ها، مخازن روغن، کشتی سازی، فولاد و سیمان فعال هستند ضمن اینکه فروشنده های عظیم نهاده های دامی و روغن و محصولات کشاورزی هم در این نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه اوراسیا فرصت مناسبی برای تسهیل مذاکرات تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا است

حمید زادبوم در آیین افتتاحیه نمایشگاه تخصصی اوراسیا به میزبانی ایران با بیان اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا با 185 میلیون نفر جمعیت از شرکای مهم تجاری ایران محسوب می گردد، اضافه نمود: در بهار 1397 موافقت نامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا شامل 862 قلم کالا به امضا رسید و از پنجم آبان 1398 این موافقت نامه اجرایی شد و اکنون کوشش می کنیم که این موافقت نامه به موافقت نامه تجارت آزاد با اوراسیا تبدیل گردد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: نتیجه این موافقت نامه باید در روابط تجاری بخش خصوصی ایران و کشور های عضو نمود پیدا کند، تا روابط اقتصادی و تجاری بیش از پیش توسعه یابد.

زادبوم با اشاره به تأثیر برگزاری نخستین نمایشگاه اوراسیا در تهران در روابط تجاری ایران و پنج کشور گفت: شرایط کرونایی باعث شد تعداد شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از ایران و کشور های دیگر کاهش یابد، اما امیدواریم نمایشگاه بعدی با مشارکت بیشتری برگزار گردد.

آیین شروع به کار نخستین نمایشگاه تخصصی اوراسیا با حضور آقایان حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان تویعه تجارت ایران، دانیل ایبرایف، رئیس شورای تجاری اوراسیا، ولادیمیر اوبیدنوف، رئیس شورای تجاری روسیه و ایران، عزیز منصوری، رئیس اداره همکاری های چندجانبه تجاری اقتصادی وزارت امور خارجه، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه، امیر عابدی، رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان، حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی، رئیس کمیته سیاست اقتصادی و توسعه ولگوگراد، رایزن بازرگانی بلاروس و نمایندگان سفارت خانه های کشور های مختلف در تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در ایران شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید