مجوز فراوری این غذای ممنوعه برای اولین بار صادر شد

به گزارش آقای ابوالفضلی، بوشهر مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: نخستین مجوز رسمی کشور برای اجرای طرح آزمایشی تکثیر و پرورش صدف خوراکی در استان صادر شد.

مجوز فراوری این غذای ممنوعه برای اولین بار صادر شد

به گزارش ایسنا، عقیل امینی سه شنبه 16 خرداد در جمع آقای ابوالفضلی اظهار کرد: این صدف خوراکی از صدف های بومی کشور است و با توجه به احتیاج نداشتن به غذای کنسانتره هزینه فراوری پایینی دارد.

وی با بیان اینکه صدف خوراکی از نظر جنبه صادراتی ارزآوری بالایی دارد، اضافه کرد: این صدف افزون بر استفاده خوراکی در صنایع دارویی، آرایشی بهداشتی و صنعت تصفیه فاضلاب شهری کاربرد دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر ادامه داد: در پی صدور پروانه فراوری این صدف در سال 1400 اکنون تکثیر آن به شکل آزمایشی با موفقیت اجرا شده و حاصل این تکثیر ارسال 50 هزار قطعه بچه صدف به استان سیستان و بلوچستان برای پرورش است.

امینی مطرح کرد: مقرر شده است این طرح به شکل آزمایشی در مرکز پژوهشی دانشگاه خلیج فارس و مرکز آبزی پروری دلوار در شهرستان تنگستان اجرا و فراوری تجاری آن نیز در شهرک زیست فن آوری دلوار به زودی اجرا گردد. با توجه به نداشتن مصرف خوراکی داخلی، صدف ها نقش مهمی را در صنعت صادرات ایفا می نمایند و این صنعت می تواند به بخش مهمی از صادرات کشور تبدیل گردد.

وی گفت: پرورش صدف در کشورمان به عنوان ایده ای نو پرداخته می گردد که با توسعه این صنعت و صادرات آن به خارج از کشور باعث افزایش ارزآوری و بعلاوه رونق پرورش آبزیان کشور و صادرات می گردد.

منبع: فرارو

به "مجوز فراوری این غذای ممنوعه برای اولین بار صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز فراوری این غذای ممنوعه برای اولین بار صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید