قدرت خارق العاده ماشین کوچک، تانک هم حریفش نشد!

به گزارش آقای ابوالفضلی، چری Ant خودروی جدیدی نیست و از سال 2017 در چین فراوری می گردد، اما طی این سال ها به طور مرتب به روزرسانی شده است و حالا چری مورچه از زیر تانک هم سالم در می آید!

قدرت خارق العاده ماشین کوچک، تانک هم حریفش نشد!

چری مورچه بدنه محکمی دارد. فریم آن از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که از نظر استحکام به آلیاژ های مورد استفاده در صنعت هوانوردی شباهت دارد. اکنون قدرت باورنکردنی این خودروی کوچک با تحمل وزن تانک T-59 تأیید شده است.

طی این آزمایش، یک تانک روی چهار دستگاه چری Ant سوار شده. با توجه به اینکه وزن T-59 تقریباً 30 تن است، هر Ant حدود 7.5 تن وزن را تحمل نموده است. سقف آن ها احتمالاً خم شده باشد، اما خودرو های کوچک چری جان سالم به در برده اند. حالا چری می تواند با روایت داستان قدرت نمایی میکروکار خودش با تحمل وزن یک تانک، فخرفروشی کند.

چری اعلام نموده است که 68.7 درصد بدنه این خودرو از آلیاژ آلومینیوم سری 6000 ساخته شده. این آلیاژ علاوه بر استحکام بالا، سبک وزن است و برخلاف فلز معمولی دچار خوردگی نمی گردد.

مشخصات چری Ant

چری Ant در انواع مختلفی شامل مورچه بزرگ (Big Ant) و مورچه کوچک (Little Ant) به بازار خودروی چین عرضه می گردد. هرکدام از این خودرو ها گروه خاصی از مشتریان را هدف نهاده شده اند. برای مثال، چری مورچه بزرگ یک کراس اوور خانوادگی است، درحالی که مورچه کوچک خودرویی مناسب بانوان محسوب می گردد. نسخه ای که در این آزمایش مورد استفاده نهاده شد، چری Ant کوچک است.

ابعاد چری Ant شامل 3200، 1670 و 1550 میلی متر می گردد و فاصله محوری آن نیز 2150 میلی متر است. نیروی چری مورچه به وسیله موتور الکتریکی با 40 اسب بخار قدرت و 120 نیوتن متر گشتاور تأمین می گردد. پکیج باتری 30.6 کیلووات ساعتی از نوع لیتیوم یون نیز وظیفه تأمین انرژی این هاچ بک کوچک را بر عهده دارد. چری Ant قادر است تا با یک بار شارژ، مسافت 301 کیلومتر را طی کند. این خودرو در دو تیپ با قیمت 12750 دلار و 13650 دلار به فروش می رسد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرارو

به "قدرت خارق العاده ماشین کوچک، تانک هم حریفش نشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت خارق العاده ماشین کوچک، تانک هم حریفش نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید