فورد، اولین کارخانه خودروسازی جهان با انرژی خورشیدی

به گزارش آقای ابوالفضلی، امروزه استفاده از انرژی های سبز اهمیت زیادی پیدا نموده است. شرکت فورد در راستای این امر بخشی از انرژی موردنیاز کارخانه خود واقع در والنسیای اسپانیا را با یاری پنل های خورشیدی تأمین می نماید. این پنل ها درمجموع 2.8 مگاواتی هستند و در شرایط نرمال توانایی تأمین برق 1400 خانه مسکونی را دارند.

فورد، اولین کارخانه خودروسازی جهان با انرژی خورشیدی

این پنل ها درمجموع 2.8 مگاواتی هستند. برای درک بهتر باید گفت این پنل ها توانایی تأمین برق 1400 خانه را دارند.

امروزه استفاده از انرژی های سبز اهمیت زیادی پیدا نموده است. شرکت فورد در راستای این امر بخشی از انرژی مورداحتیاج کارخانه خود واقع در والنسیای اسپانیا را با یاری پنل های خورشیدی تأمین می نماید. این پنل ها درمجموع 2.8 مگاواتی هستند و در شرایط نرمال توانایی تأمین برق 1400 خانه مسکونی را دارند.

ظاهراً این کارخانه اولین کارخانه خودروسازی سنتی دنیاست که به کلی از انرژی فسیلی بی احتیاج می گردد. کارخانه فورد در والنسیا مأموریت مونتاژ مدل هایی مثل کوگا و ترانسیت کانکت (Connect) را بر عهده دارد.

این خودروساز آمریکایی می خواهد در آینده نزدیک با افزایش شمار پنل ها، برق سبز بیشتری فراوری کند. به عبارت دقیق تر، فورد میخواهد در ماه های پیش رو 2.2 مگاوات پنل دیگر به زمین های بایر اطراف کارخانه والنسیا اضافه کند؛ این اندازه معادل برق مورد احتیاج 1100 خانه می گردد.

هدف گذاری فورد برای 10 مگاوات برق خورشیدی

فورد امیدوار است تا سال 2024 مجموع پنل های خورشیدی حاضر در کارخانه والنسیا را به 10 مگاوات برساند. برای دستیابی به این هدف، این شرکت درحال اکتشاف زمین های بلااستفاده در اطراف کارخانه مذکور است.

نکته جالب اینکه هرچند پنل های خورشیدی یاری می نمایند وابستگی به شبکه ملی اسپانیا کمتر گردد، اما از اول ژانویه 2021 برق کارخانه والنسیا و دیگر کارخانه های فورد در اروپا از منابع تجدیدپذیر تأمین می گردد.

استیوارت ساوت گیت (Stuart Southgate)، مدیر بخش مهندسی پایدار، محیط زیست و ایمنی فورد در اروپا در این رابطه می گوید: ما حالا بیش از هر زمان دیگری، احتیاج به منابع انرژی تجدیدپذیر را درک می کنیم. با حرکت ما به سمت آینده تمام الکتریکی و به صفر رساندن آلاینده های کربنی درکل فرایند فراوری، سرمایه گذاری در نوآوری هایی مثل نصب پنل خورشیدی در کارخانه والنسیا، منبعی مستقل از انرژی تجدیدپذیر را ایجاد می نماید. این کار یک گام مهم در راستای هدف ما برای تحقق دنیای بهتر است.

علاوه بر اروپا، فورد در ایالات متحده نیز با همکاری چند شرکت ازجمله DTE Energy، در پی تأمین برق سبز است. این کمپانی امیدوار است تا سال 2025 برق تمامی کارخانه های میشیگان را از منابع تجدیدپذیر تأمین کند. لازم به ذکر است فورد می خواهد تا سال 2035 فعالیت همه کارخانه های خود در سرتاسر دنیا را از برق فسیلی بی احتیاج کند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "فورد، اولین کارخانه خودروسازی جهان با انرژی خورشیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فورد، اولین کارخانه خودروسازی جهان با انرژی خورشیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید