عکس ، سقوط مهدی طارمی از ویترین ، لحظه ای که می توانست سند انتقال مهاجم ایرانی به باشگاه بزرگ را امضا کند

به گزارش آقای ابوالفضلی، مهدی طارمی در جام جهانی 2گل زد، اما صعود ایران می توانست به او برای یک ترانسفر بزرگ یاری کند.

عکس ، سقوط مهدی طارمی از ویترین ، لحظه ای که می توانست سند انتقال مهاجم ایرانی به باشگاه بزرگ را امضا کند

به گزارش آقای ابوالفضلی آنلاین، اگر قرار باشد از نظر فردی به حضور بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی 2022قطر نگاه کنیم، شاید این تورنمنت برای هیچ کس به میزان مهدی طارمی مهم نبود؛ ستاره 30ساله پورتو که در 3سال گذشته دوران درخشانی را پشت سر گذاشته و هر روز شایعات فراوانی در خصوص احتمال ترانسفرش به یک لیگ بزرگ اروپایی وجود داشته است. او به این جام جهانی آمده بود تا چشم ها را بیشتر از قبل به خودش خیره کند و برای تقویت یکی از آخرین فرصت هایش به منظور حضور در یک تیم و لیگ بزرگ تر بجنگد؛ اما آیا چنین هدفی محقق شد؟ البته که طارمی یکی از بازیکنان درخشان تیم ملی در قطر بود اما شاید خیز تاریخی او به نقطه اوج نرسید.

  • مهدی طارمی در یک قدمی آرزوی دیرینه | ستاره ایرانی ناجی باشگاه سرشناس اروپایی

تیم ملی ایران جام جهانی قطر را خیلی ضعیف آغاز کرد؛ با شکستی دور از انتظار و 6بر 2در برابر انگلستان. با وجود این همین بازی فرصت خوبی برای تاریخ سازی طارمی بود. او با به ثمر رساندن هر 2 گل ایران به نخستین بازیکن تاریخ فوتبال کشور تبدیل شد که در جام جهانی بیش از یک گل به ثمر می رساند. به علاوه طارمی نخستین بازیکن آسیایی دبل کننده در جام جهانی لقب گرفت که این دومی رکورد مهم تری بود. مهاجم بوشهری در بازی دوم در برابر ولز هم یک پاس گل به رامین رضاییان داد تا دوران موفقش در جام جهانی را ادامه بدهد، اما بازی سوم حکایتی دیگر داشت. در شبی که اغلب بازیکنان ایران نمایش کم فروغی مقابل آمریکا داشتند، طارمی هم ضعیف عمل کرد. بد بودن در یک بازی در تورنمنت سنگین جام جهانی به تنهایی دلیلی برای زیر سؤال رفتن شایستگی های یک فوتبالیست نیست اما از بدشانسی طارمی، این بازی منجر به حذف تیم ملی شد و دیگر فرصتی برای جبران مافات باقی نماند.

بسیاری بر این باور بودند که درخشش طارمی در جام جهانی می تواند زمینه انتقال او به یک باشگاه بزرگ را فراهم کند؛ اتفاقی که باید در تابستان آینده و در فاصله یک سال تا انتها قرارداد این بازیکن با پورتو رخ بدهد. آیا با شرحی که رفت، جام جهانی قطر به ترانسفر طارمی یاری کرد؟ هنوز نمی دانیم، اما اگر او به آن توپ لحظه آخر در برابر آمریکا می رسید و گل صعود را می زد، شاید خیلی چیزها عوض می شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "عکس ، سقوط مهدی طارمی از ویترین ، لحظه ای که می توانست سند انتقال مهاجم ایرانی به باشگاه بزرگ را امضا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، سقوط مهدی طارمی از ویترین ، لحظه ای که می توانست سند انتقال مهاجم ایرانی به باشگاه بزرگ را امضا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید