ساعت بازی تیم ملی والیبال ایران ، آرژانتین در لیگ ملت ها

به گزارش آقای ابوالفضلی، مردان والیبال ایران روز یکشنبه ساعت 3:30 بامداد به مصاف آرژانتین خواهند رفت و ساعت 24 همان روز به وقت تهران با تیم کوبا ملاقات خواهند داشت.

ساعت بازی تیم ملی والیبال ایران ، آرژانتین در لیگ ملت ها

به گزارش آقای ابوالفضلی، دو ملاقات در کمتر از 20 ساعت که اولین آن با تیمی، چون آرژانتین است که با هفت برد و 22 امتیاز صعودش به مرحله بعد قطعی شده و برای جایگاه بهتر در جدول رده بندی لیگ ملت ها کوشش می نماید. دیگری کوباست که با دو برد و 6 امتیاز در کوشش برای سقوط نکردن از لیگ ملت هاست و می خواهد خود را از رده پانزدهم جدول نجات دهد. ایران هم با دو برد و 9 امتیاز باید برای بهبود جایگاه خود در رتبه بندی تیم ها در هر دو مسابقه پیش روی برای برد کوشش کند.

در جدول رده بندی فدراسیون دنیای والیبال آرژانتین با 303.33 امتیاز در جایگاه هفتم قرار داد و کوبا با 206.57 در رتبه دوازدهم است. ایران هم با امتیاز فریزشده 241.05 در جایگاه یازدهم این رده بندی قرار گرفته است. ملی پوشان ایران در طول تاریخ 16 ملاقات با آرژانتین و 9 جدال با کوبا داشته اند که در مصاف با هر دو تیم پیروزیت های قابل توجهی داشته و 9 پیروزی برابر آرژانتینی ها و پنج برد مقابل کوبایی ها به دست آورده اند. البته شکست آرژانتینی ها در رقابت های لیگ ملت ها کار آسانی نیست، زیرا در سه مسابقه ای که دو تیم در این رقابت ها برابر هم تجربه کردند، تنها یک بار ایرانی ها پیروز بودند که سرمربیگری تیم را ایگور کولاکوویچ بر عهده داشت.

تیم ملی والیبال آرژانتین سابقه هشت دوره حضور در بازی های المپیک را در پرونده کاری خود دارد که در سال 1988 و 2020 پیروز به کسب مقام سومی و مدال برنز شده است. مردان والیبال آرژانتین از سال 1960 که برای نخستین بار در رقابت های قهرمانی دنیا شرکت کردند، تا به امروز در 13 دوره حضور داشته اند و مقام سومی و مدال برنز سال 1980 برترین عملکرد آن ها در این رقابت هاست. از سوی دیگر نباید توانمندی تیم ملی والیبال کوبا را نادیده گرفت؛ چراکه سابقه هفت دوره حضور در بازی های المپیک را در پرونده کاری خود دارد و در سال 1976 پیروز به کسب مقام سومی و مدال برنز شده است. مردان والیبال کوبا از سال 1956 که برای نخستین بار در رقابت های قهرمانی دنیا شرکت کردند، تا به امروز در 14 دوره حضور داشتند و مقام دومی و مدال نقره سال های 1990 و 2010 برترین عملکرد آن ها در این رقابت هاست.

تیم ملی والیبال کوبا بعلاوه سابقه حضور در هشت دوره جام دنیای والیبال را در پرونده خود دارد که قهرمانی در سال 1989 برترین خاطرات این تیم از این رقابت هاست. به همین علت تیم ملی والیبال ایران در حالی که بازیکنانش به علت عدم حضور سرمربی و بعضی از بازیکنان اصلی مانند امین اسماعیل نژاد شرایط روحی مناسبی ندارند، در ملاقات با آرژانتین و کوبا کار سختی پیش رو خواهند داشت. هرچند حضور بازیکنانی، چون سیدمحمد موسوی در تیم ملی که در هر سه مسابقه لیگ ملت ها برابر آرژانتینی ها حضور داشته و با کسب 16، 12 و 10 امتیاز در هر ملاقات از حریف، عملکردی قابل قبول برابر آرژانتین داشته است، دلگرمی بزرگی برای ملی پوشان محسوب می گردد.

از میان 14 بازیکن معرفی شده برای حضور در هفته سوم لیگ ملت ها سیدمحمد موسوی، محمدرضا حضرت پور، مرتضی شریفی، جواد کریمی، بردیا سعادت و محمدرضا موذن تجربه بازی برابر تیم آرژانتین را دارند و مهدی جلوه، علی رمضانی، امیرحسین اسفندیار، علی حاجی پور، پوریا حسین خانزاده، آرمین افشین فر، محمد، ولی زاده و شهروز همایونفرمنش برای نخستین بار برابر این تیم قرار خواهند گرفت. تیم ملی والیبال کوبا که سال جاری نخستین حضور خود در لیگ ملت ها را تجربه می نماید، در کوشش برای حفظ سهمیه خود در این رقابت هاست و در دو بازی به جای مانده از جمله مسابقه با ایران با تمام توان به میدان خواهد آمد.

منبع: فرارو

به "ساعت بازی تیم ملی والیبال ایران ، آرژانتین در لیگ ملت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت بازی تیم ملی والیبال ایران ، آرژانتین در لیگ ملت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید