راز جنگ جهانی هسته ای در کیف سری پوتین

به گزارش آقای ابوالفضلی، تلویزیون دولتی روسیه برای نخستین بار تصویری از کیف رئیس جمهور این کشور را نشان داد که می تواند شامل دکمه ای باشد که در صورت بروز جنگ سوم جهانی از آن استفاده گردد.

راز جنگ جهانی هسته ای در کیف سری پوتین

به نوشته روزنامه میرر، این تصویر که نخستین بار توسط تلویزیون دولتی زوزدا روسیه پخش شد یک چگت یا کیف هسته ای است که شامل یک کد کلیدی شخصی شده یا یک فلش کارت است و به صورت 24 ساعته و هر روز هفته تحت نظر می باشد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می تواند کد دستوری را به نیروهای موشکی استراتژیک برای استفاده از سلاح اتمی در هر زمانی ارسال کند.

در مجموع سه کیف به اندازه لپ تاپ وجود دارد که به پوتین و دو تن از مقام های عالی رتبه روسیه اجازه می دهد تا حمله اتمی را عملیاتی و اجرایی نمایند.

این وسیله یکسری عدد در مرکز و چهار دکمه بزرگ در زیر و یک دکمه سفید دارد که گفته می گردد دکمه راه اندازی است.

به گفته اتومیک هریتج، همچنین این یک سیستم سه گانه است که به دستور پوتین و دو مقام ارشد دیگر برای انجام یک حمله اتمی احتیاج دارد.

این چگت با توپ فوتبال هسته ای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا(کیف اتمی همراه ترامپ) قابل مقایسه است که شامل کدهای پرتابی برای تسلیحات اتمی ایالات متحده است.

اما توپ فوتبال اتمی، دکمه پرتاب ندارد و بجای آن دارای کدهای فرمانی است که رئیس جمهوری می تواند آن را به پنتاگون ارائه کند.ایسنا

بیشتر بخوانید،همه راه ها به پوتین ختم می گردد

-

منبع: ایران آنلاین

به "راز جنگ جهانی هسته ای در کیف سری پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جنگ جهانی هسته ای در کیف سری پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید