دانش بنیان ها پیروز به فراوری پوشش های نانویی آب گریز با یک چهارم قیمت نمونه های خارجی شدند

به گزارش آقای ابوالفضلی، نانوذرات اکسید تیتانیوم موادی هستند که با ویژگی های غیرسمی، غیر فعال بودن از نظر شیمیایی و درخشان بودن کاربرد گسترده ای در صنایع دارند.

دانش بنیان ها پیروز به فراوری پوشش های نانویی آب گریز با یک چهارم قیمت نمونه های خارجی شدند

به گزارش گروه علم و پیشرفت آقای ابوالفضلی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد ضرغامی عضو هیات مدیره شرکت فراوریی میکرو نرم افزار که این محصول دانش بنیان را فراوری نموده است، گفت: پوشش های نانوساختار آسان تمیزشونده و آب گریز از نانوذرات اکسید تیتانیوم فراوری شده اند و برای استفاده در سطوح جذبی با خواص جلوگیری از نفوذ آب به عمق مصالح به کار می فرایند.

حفظ بنا های سنگی با استفاده از پوشش های نانو

جلوگیری از تخریب بنا های سنگی و سیمانی به علت عدم نفوذ عمقی آب و عدم تغییر ضریب انبساط و انقباض با دما، عدم ایجاد پوسته و جلوگیری از شوره زدن بر خلاف محصولات رزینی، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید، مقاومت در برابر تغییرات رنگی و ظاهری و جلوگیری رنگ پریدگی از مهم ترین ویژگی های این نانوذره است.

امکان تنفس در مصالح، جلوگیری از جذب عمیق آلودگی ها بر روی سطح، عدم احتیاج به تمیزکاری دوره ای و صرف هزینه بالا برای مواد شوینده و قابلیت آسان تمیز شوندگی از جمله مزیت های پوشش آب گریز نانو است.

بیشترین کاربرد این محصول در صنایع رنگ است و بواسطه ترکیب این محصول در رنگ ها، آلودگی های ایجاد شده در سطوح به صورت اتوماتیک از بین می رود و عملا محصول احتیاج به تمیز شدن ندارد.

پوشش های نانوساختار آسان تمیزشونده و آبگریز برای استفاده در سطوح غیرجذبی با خواص پوشش شفاف، محافظت از تار و کدر شدن شیشه، سازگار با محیط زیست، جلوگیری از جذب عمقی آلودگی ها روی سطح، هزینه تمام شده مناسب برای مصرف نماینده، جلوگیری از کاهش دید در شیشه ها به واسطه بارندگی، قابلیت آسان تمیز شوندگی و افزایش زاویه تماس قطره آب تا 110 درجه سانتی گراد فراوری شده است.

کاهش مصرف آب

پوشش های نانو ساختار آسان تمیزشونده و آبگریز برای استفاده در سطوح غیرجذبی در نماهای ساختمانی شیشه ای و صیقلی، سطوح و نماهای ساختمانی سنگی، سیمانی، آجری، کارخانه های فراوری نماینده شیشه، کارخانه های فراوری نماینده لوازم آشپزخانه و سرامیکی، هتل ها، رستوران ها و بیمارستان ها به کار گرفته می گردد.

این پوشش یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد و با فراوری آن 30 فرصت شغلی ایجاد می گردد. کوشش شرکت میکرو نرم افزار در ماه های اخیر این بوده تا دوام و ماندگاری پوشش را ارتقا داده تا محصولی در تراز نمونه جهانی فراوری گردد. پوشش های نانو هم اکنون به مدت 6 ماه بر روی طوح مقاومت ایجاد می نمایند. تفاوت را در این عرصه می توان به وضوح مشاهده کرد که عملا حجم زیادی آب و شوینده در فرایند بهداشتی و تمیزکاری استفاده نمی گردد و هزینه مجموعه ها را کاهش می دهد.

ضرغامی با اشاره به چالش های پیش روی شرکت های دانش بنیان گفت: نهادهای بالادستی کوچک ترین کمکی که می توانند به شرکت های دانش بنیان بنمایند، این است که زمانی یک محصول در شرکت های دانش بنیان فراوری می گردد و استانداردهای لازم را هم کسب می نماید، تا حدودی مانع ورود همان محصول به کشور شوند تا فعالان فناور داخلی بتوانند با سایرین رقابت نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانش بنیان ها پیروز به فراوری پوشش های نانویی آب گریز با یک چهارم قیمت نمونه های خارجی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها پیروز به فراوری پوشش های نانویی آب گریز با یک چهارم قیمت نمونه های خارجی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید