خیز تار برای اسکار ، موفقیت بزرگ کیت بلانشت

به گزارش آقای ابوالفضلی، تار پس از کسب جایزه برترین فیلم از انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس و حلقه منتقدان فیلم نیویورک، اکنون به یکی از معدود فیلم هایی بدل شده که جایزه برترین فیلم را از سه انجمن اصلی نقد آمریکا دریافت نموده است.

خیز تار برای اسکار ، موفقیت بزرگ کیت بلانشت

مهر نوشت: تاد فیلد با فیلم تار پیروز شد تا مهر تایید را از انجمن ملی منتقدان فیلم هم بگیرد.

به گزارش ورایتی، یک پیروزی نادر برای تاد فیلد با فیلم تار به دست آمد و این درام با دریافت جایزه برترین فیلم از انجمن ملی منتقدان فیلم در روز شنبه، یک هت تریک بزرگ کرد.

تار پس از کسب جایزه برترین فیلم از انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس و حلقه منتقدان فیلم نیویورک، اکنون به یکی از معدود فیلم هایی بدل شده که جایزه برترین فیلم را از سه انجمن اصلی نقد آمریکا دریافت نموده است.

آخرین فیلم هایی که از سوی هر سه انجمن مهم نقد آمریکا برنده شده بودند ماشین من را بران ریوسکه هاماگوچی در سال 2021، شبکه اجتماعی دیوید فینچر در سال 2010 و گنجه دردها کاترین بیگلو در سال 2009 بودند.

اما سال جاری فقط تار نیست که این 3 جایزه را برده بلکه کیت بلانشت بازیگر اصلی فیلم نیز هر 3 جایزه برجسته انجمن های نقد را از آن خود نموده و علاوه بر وی البته کی هوی کوان بازیگر همه چیز همه جا به یکباره هم برترین بازیگر نقش مکمل از این 3 انجمن شده است.

تار بعلاوه جایزه برترین فیلمنامه انجمن را برای تاد فیلد دریافت کرد.

کالین فارل و کری کاندون به عنوان بازیگر مرد نقش اصلی و بازیگر زن نقش مکمل برای نقش آفرینی در اشباح اینیشرین ساخته مارتین مک دونا بر جوایز خود افزودند و البته بازی کالین فارل بار دیگر همراه با دیگر نقش آفرینی اش در فیلم پس از یانگ کوگونادا تجلیل شد.

برنده برترین مستند نیز بار دیگر همه زیبایی و خونریزی لورا پویتراس بود و درام مستقل افترسان ساخته شارلوت ولز نیز جایزه کارگردانی را از پارک چان ووک برای تصمیم به ترک ربود.

EO داستانی صمیمی از یک الاغ از لهستان نیز 2 جایزه برترین فیلم غیرانگلیسی و برترین فیلمبرداری را برای میشال دیمیک دریافت کرد.

این هفته یکی از مهم ترین هفته ها در معرفی برندگان جوایز مختلف است و برندگان انجمن بازیگران و کارگردان ها و انتخاب منتقدان معرفی و مراسم گلدن گلوب برگزار می گردد.

منبع: عصر ایران

به "خیز تار برای اسکار ، موفقیت بزرگ کیت بلانشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز تار برای اسکار ، موفقیت بزرگ کیت بلانشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید