جراحی های غیرضروری در بیمارستان های مشهد لغو شد

به گزارش آقای ابوالفضلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر، لغو جراحی های غیرضروری (الکتیو) در بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه لغو شد.

جراحی های غیرضروری در بیمارستان های مشهد لغو شد

شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای ارائه خدمت رسانی بهتر به زائران همزمان با دهه پایانی ماه صفر و تا پنجم مهرماه تمامی بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

او اضافه کرد: هماهنگی جهت ایجاد تسهیلات لازم در راستای مراقبت از گروه های آسیب پذیر با اولویت مادران باردار، تامین خون و فرآورده های خونی برای بخش اورژانس بیمارستان با توجه به مقدار بالاتر مراجعات با همکاری سازمان انتقال خون از دیگر اقدامات حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی در این ایام محسوب می گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به لزوم مدیریت ازدحام در مراکز درمانی و بیمارستان ها ادامه داد: در این ایام نظارت مستمر و جدی بر بیمارستان ها به لحاظ انبار یا دپوی مناسب دارو، تجهیزات و شناسایی سریع و مرتفع کردن آن در دستور کار قرار گرفته است.

بدیعی بیان نمود: بعلاوه در ایام پایانی صفر جانمایی 2 مرکز درمانی سیار شبانه روزی هماهنگ شده است که یکی از آن ها در جهت ملک آباد و دیگری در اطراف حرم مطهر رضوی با همکاری بنیاد کرامت و با ظرفیت حداقل 40 تخت جانمایی شده اند.

او توضیح داد: بعلاوه مکاتبات لازم با مسئولان فنی درمانگاه های عمومی برای شرایط آماده باش کادر و پرسنل و تامین تجهیزات این مراکز در دهه پایانی ماه صفر صورت گرفته است.

آقای ابوالفضلی خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جراحی های غیرضروری در بیمارستان های مشهد لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی های غیرضروری در بیمارستان های مشهد لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید