تداوم شرایط قرمز کیفیت هوای تهران

به گزارش آقای ابوالفضلی، کیفیت هوای تهران هم اکنون با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 160 یعنی شرایط ناسالم برای همه قرار گرفته است بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 174 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

تداوم شرایط قرمز کیفیت هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون (28 دی ماه) میانگین کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای همه قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بنا بر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با تداوم شرایط پایدار جوی تا صبح امروز و عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی بر اندازه غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها به ویژه منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت این شرایط جوی در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. تداوم شرایط جوی پایدار همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت چهارشنبه افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها را در پی خواهد داشت .

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (29 دی) تاحدودی از اندازه غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند باتوجه به پایداری جو و افزایش تردد خودروها تجمع آلاینده ها، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

استمرار شرایط پایدار جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با تداوم شرایط پایدار جو و عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی پنجشنبه غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدود ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

کیفیت هوای تهران هم اکنون با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 160 یعنی شرایط ناسالم برای همه قرار گرفته است بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 174 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

براساس دستورالعمل احتیاطی صادره از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها جزو گروه های حساس محسوب می شوند و باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری ورزند. افراد دیگر نیز باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خارج را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و ... از جمله این کارهاست. فعالیت سنگین نیز عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که نفس کشیدن را برای افراد سخت می نماید.

توصیه می گردد شهروندان از تردد غیرضروری در شهر خودداری نمایند و در صورت لزوم حتما از ماسک های مناسب N95 استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می گردد، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا میانه بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر اساس این دسته بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: عصر ایران

به "تداوم شرایط قرمز کیفیت هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم شرایط قرمز کیفیت هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید