تامین اقتصادی تا 10 میلیارد تومانی فراوری با سرمایه های خرد مردمی

به گزارش آقای ابوالفضلی، خبرگزاری خبرنگاران- معاون طرح و برنامه وزارت صمت از تامین اقتصادی تا 10 میلیارد تومانی واحد ها و بنگاه های تولیدی با سرمایه های خرد مردمی اطلاع داد.

تامین اقتصادی تا 10 میلیارد تومانی فراوری با سرمایه های خرد مردمی

به گزارش خبرگزاری آقای ابوالفضلی، سعید زرندی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه تامین اقتصادی فراوری با سرمایه های خرد مردمی در جمع آقای ابوالفضلی گفت: طرحی را که امروز از آن رونمایی کردیم از اوایل سال گذشته می خواستیم به مرحله عملیاتی برسانیم در این طرح مردم به ویژه اشخاصی که سرمایه شان زیر 50 میلیون تومان است، اما می خواهند سرمایه خود را به سمت فراوری بیاورند می توانند از این نوع پلتفورم ها که قرار است توسط بعضی از شرکت ها ارائه گردد، استفاده نمایند.

زرندی گفت: شرکت هایی می توانند از این پلتفورم استفاده نمایند که طرح هایشان تا سقف 10 میلیارد تومان باشد، که در اصل به این دست از طرح ها، طرح های کوچک و متوسط نیز می گویند.

وی تاکید نمود: سرمایه گذارانی که قصد دارند ریسک این نوع فراوریات را کاهش دهند می توانند تا مبلغ 50 میلیون تومان سرمایه گذاری نمایند. با استفاده از این ابزار و ده ها ابزار دیگری که ما سعی کردیم به وسیله بازار سرمایه از آن ها بهره بگیریم روش هایی را برای تنوع فراوری ایجاد می کنیم تا پول های سرگردان مردم را به سمت فراوری سوق دهیم.

زرندی افزود: اساس این کار بدین نحو است که یک سمت سرمایه گذار و سمت دیگر کار آفرین واقع شده است و قرار است برای تامین اقتصادی در این طرح، علاوه بر صندوق توسعه شکوفایی از چهار صندوق دیگر بهره گرفته گردد، مسئولیت ارزیابی طرح ها با خود پلتفورم هاست، اما ما به سبب کاهش ریسک ها صندوق های زیرمجموعه خود را نیز به این پلتفورم ها وصل کردیم البته در مرحله اول اصل سرمایه را نیز تضمین می کنیم.

زرندی گفت: سرمایه گذاران به ویژه اشخاص حقیقی ضروری است از میان طرح هایی که وجود دارد یکی را انتخاب نمایند، اما ناگفته نماند که سرمایه گذاران خرد باید تا یک سقف محدود، یعنی همان 50 میلیون تومان سرمایه گذاری نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تامین اقتصادی تا 10 میلیارد تومانی فراوری با سرمایه های خرد مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین اقتصادی تا 10 میلیارد تومانی فراوری با سرمایه های خرد مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید