بزرگترین گنج آمریکا که به لطف یک سگ کشف شد!

به گزارش آقای ابوالفضلی، در سال 2013 یک زوج اهل کالیفرنیا، زمانی که سگشان را برای گردش بیرون برده بودند، چیزی را کشف کردند که احتمالا بزرگترین گنج کشف شده تا امروز در آمریکا است.

بزرگترین گنج آمریکا که به لطف یک سگ کشف شد!

به گزارش فرادید، خبرگزاری رویترز در سال 2014 گزارش داد که آن چیزی که یک زوج اهل کالیفرنیا کشف نموده اند، احتمالا بزرگترین گنجینۀ مدفون است که تا کنون در آمریکا کشف شده است. این گنجینه شامل 1400 سکۀ طلا بود که قدمتشان به دوران هیجان اکتشاف طلا در نیمۀ قرن نوزدهم بازمی گشت.

به گزارش فرادید، این گنجینه که ارزش آن بیش از 10 میلیون دلار تخمین زده شد، زمانی کشف شد که این زوج کالیفرنیایی سگشان را برای قدم زدن بیرون برده بودند. آن ها در همین حین متوجه یک ظرف فلزی زنگ زده شدند که از خاک بیرون زده بود. آن ها بعد از بیرون آوردن ظرف، سکه های طلا را پیدا کردند و با جستجوی بیشتر قوطی های دیگری را هم یافتند.

سکه های طلا مجموعا در هشت قوطی فلزی دفن شده بودند. قوطی ها بعد از گذشت بیش از یک قرن حالا کاملا زنگ زده بودند، اما درخشش سکه های طلا درست مثل زمانی بود که از ضرابخانه بیرون آمده بودند.

دیوید مک کارتی، کارشناس سکه از موسسۀ کاگین می گوید: ما قبلا کشتی های غرق شده ای که هزاران سکۀ طلا در آن ها باشد را دیده ایم، اما کشف چنین دفینه ای در آمریکای شمالی واقعا بی سابقه و جالب توجه است.

تاریخ ضرب این سکه ها به فاصلۀ سال های 1847 و 1894 برمی شود و معلوم نیست که چه کسی و به چه دلیلی آن ها را در اینجا دفن نموده است. اما ظاهرا قوطی ها در زمان های مختلفی دفن شده بودند، چون هر کدام از آن ها در عمق متفاوتی از خاک دفن شده بود.

دان ویلیس، رئیس یک موسسۀ ارزش گذاری سکه های قدیمی می گوید: این گنجینه یکی از شگفت انگیزترین ماجرا هایی را دارد که من تا به حال شنیده ام. بر طبق ارزش گذاری هایی که انجام شد، این مجموعه بیش از 10 میلیون دلار ارزش داشت و نکتۀ جالب این بود که فقط یکی از این 1400 سکه به خاطر ویژگی های خاصش یک میلیون دلار قیمت گذاری شد.

منبع: فرارو

به "بزرگترین گنج آمریکا که به لطف یک سگ کشف شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین گنج آمریکا که به لطف یک سگ کشف شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید