ایران امنیت کامل برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی را دارد

به گزارش آقای ابوالفضلی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر گفت: کشور ما آمادگی و امنیت کامل برای برگزاری هر رویداد ورزشی را دارد. در چنین شرایط حساسی باید مسابقات مختلف را هرچه پرقدرت تر برگزار کنیم تا هم شور و نشاط را به مردم بازگردانیم و هم جلوی تبلیغات سوء بیگانه ها را در خصوص شرایط و امنیت کشور بگیریم.

ایران امنیت کامل برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی را دارد

وی اضافه نمود: در حالی که جام جهانی شمشیربازی با آرامش و امنیت کامل در کشور برگزار گردید دو الی سه کشور برای شرکت در جام جهانی کشتی فرنگی در ایران اما و اگر آوردند و کار به اتحادیه جهانی کشتی کشیده شد که خوشبختانه به محض اینکه از موضوع آگاه شدیم با تمام قوا و استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف از جمله وزارت امور خارجه و کمیته ملی المپیک به موقع به موضوع ورود کردیم.

سلطانی فرتاکید کرد: ابتدا سفرای این چند کشور در ایران را توسط مسئولین وزارت امور خارجه احضار کردیم تا شرایط امنیت ایران را به کشورهایشان منعکس نمایند و سپس خودم با سفرای ایران در ژاپن و روسیه تماس گرفتم و از آنان خواستم مراتب امنیت ایران را به وزارت خارجه و فدراسیون کشتی خودشان منعکس نمایند. همچنین با فدراسیون جهانی کشتی و IOC مکاتبه و مذاکره شد تا سرانجام با یک سلسله اقدامات فشرده و پیگیری های شبانه روزی پیروز شدیم موافقت مجدد اتحادیه جهانی کشتی را برای میزبانی ایران در این مسابقات بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان سپس با اشاره به ادامه تحریم های غیر قانونی و ناعادلانه علیه ایران گفت: این تحریم ها ابعاد وسیع تری نسبت به گذشته دارد و با این شرایط سخت ضرورت دارد بیش از هر زمان دیگری صرفه جویی و کنترل هزینه ها را در دستور کار قرار دهیم.

سلطانی فر در سرانجام گفت: البته قطعا مردم از قهرمانان و رشته های المپیکی ما توقع پیروزیت و مدال در المپیک را دارند و حتما باید به آنها به طور ویژه رسیدگی گردد اما در هر صورت تنگناها وجود دارد و صرفه جویی باید اولویت اول همه ما و مدیران فدراسیون ها باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران امنیت کامل برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران امنیت کامل برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید