القبس: موانع اصلی حل اختلافات بحران قطر رفع شده است

به گزارش آقای ابوالفضلی، رایزنی های طرف های سعودی و قطری برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس که بیش از دو سال است که ادامه دارد، کماکان در جریان است به طوریکه روزنامه کویتی القبس روز شنبه به نقل از منابع آگاه نوشت که حل اختلافات شورای همکاری خلیج فارس همواره به دستیابی به توافق قطر و عربستان بر سر چشم انداز مشترک آینده روابط دو کشور نیاز دارد.

القبس: موانع اصلی حل اختلافات بحران قطر رفع شده است

منابع آگاه بدون اشاره به جزئیات دیدارهای مقامات سعودی و قطری خبر دادند که دو طرف اخیرا برخی از شاخص ترین موانع موجود بر سر راه حل بحران شورای همکاری را برداشته اند.

این روزنامه درباره احتمال حضور شیخ تمیم امیر قطر در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض نوشته است که هنوز حضور وی در این جلسه قطعی نیست و احتمال دارد که فردی به نمایندگی از او به عربستان برود.

به گزارش العالم، شاه سعودی اخیرا از شیخ تمیم امیر قطر دعوت کرده که در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که قرار در تاریخ 10 دسامبر (19 آذرماه) در ریاض برگزار شود، شرکت کند.

عربستان، مصر، امارات و بحرین از حدود دو سال پیش روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده اند و ازسرگیری روابط با این کشور را به 13 شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان المسلمین و حماس مشروط کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "القبس: موانع اصلی حل اختلافات بحران قطر رفع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القبس: موانع اصلی حل اختلافات بحران قطر رفع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید