آخرین حضور 5 ستاره ملی پوش فوتبال ایران! ، وداع در وقت اضافه

به گزارش آقای ابوالفضلی، جام جهانی قطر برای بعضی از ملی پوشان ایران احتمالا آخرین جام جهانی خواهد بود.

آخرین حضور 5 ستاره ملی پوش فوتبال ایران! ، وداع در وقت اضافه

آقای ابوالفضلی آنلاین - بهروز رسایلی

تیم ملی برای پشت سر گذاشتن اردوی آماده سازی راهی اتریش شده است. پس از این اردو، مسابقات باشگاهی از سر گرفته می گردد و بعد از آن فهرست نهایی برای حضور در جام جهانی2022 اعلام خواهد شد. در نتیجه فهرستی که امروز داریم، قطعی و نهایی نیست، اما منطق حکم می نماید که 90درصد بازیکنان حاضر در اردوی اتریش را مسافر قطر بدانیم. در این صورت دست کم با نام 6بازیکن روبرو می شویم که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و به جام جهانی برسند، آخرین حضورشان در این تورنمنت را سپری خواهند کرد.

  • صحبت های بازیکنان تیم ملی فوتبال پیش از سفر به اتریش | واکنش 5 ستاره به دو بازی تدارکاتی با سنگال و اروگوئه

امید ابراهیمی

مسن ترین بازیکن حاضر در اردوی اتریش، از نفرات مورد علاقه کارلوس است. ابراهیمی البته در دوران دراگان اسکوچیچ هم کم و بیش به تیم ملی دعوت می شد، اما بدون تغییرات کادرفنی ممکن بود به جام جهانی نرسد. ابراهیمی در جام جهانی روسیه در هر 3مسابقه در ترکیب اصلی تیم ملی نهاده شد. او که 35سال دارد، در الوکره قطر توپ می زند و بسیار طبیعی است که شانسی برای حضور در جام جهانی2026 نخواهد داشت.

شجاع خلیل زاده

حتی در لحظه نگارش این مطلب هم مطمئن نیستیم شجاع خلیل زاده در جام جهانی حاضر باشد. به هرحال تنش های موجود بین او و کارلوس کی روش قابل کتمان نیست و حتی بسیاری منتظر بودند خلیل زاده بین دعوت شده ها به اردوی اتریش هم جایی نداشته باشد. با این حال فعلا کی روش روی نام او خط قرمز نکشیده است. درصورت رسیدن شجاع به قطر، این بازیکن 32ساله نخستین و احتمالا آخرین جام جهانی عمرش را تجربه خواهد نمود.

احسان حاج صفی

کاپیتان تیم ملی ایران که ازجمله بازیکنان محبوب کارلوس کی روش نیز به شمار می رود، در اردوی اتریش حاضر است. او 32سال دارد و برترین روزهای فوتبالش را پشت سر نمی گذارد. در 3سال گذشته نقش حاج صفی در تیم ملی کمرنگ شده بود و روشن نیست که اگر تحولات کادرفنی اتفاق نمی افتاد، آیا باز هم شاهد رسیدن او به جام جهانی می بودیم یا نه. با این حال احسان برای گذراندن آخرین جام جهانی عمرش فرصت پیدا نموده است. او هنگام برگزاری جام بعدی 36ساله خواهد بود و بعید است شانسی داشته باشد، مگر اینکه کی روش هنوز سرمربی تیم ملی باشد!

رامین رضاییان

تغییرات کادر فنی تیم ملی برای هیچ کس بیشتر از او سودمند نبود. رضاییان که در 2سال گذشته هرگز به تیم ملی دعوت نشده بود و مطلقا شانسی هم برای حضور در جام جهانی نداشت، بلافاصله از سوی کارلوس کی روش به اردو فراخوانده شد. رامین که برخلاف انتظارها جام جهانی قبلی هم به وریا غفوری ترجیح داده شد و در ترکیب اصلی تیم ملی نهاده شد، شانس بالایی برای تکرار این روند در قطر خواهد داشت. او 32ساله است و با توجه به پست بازی اش بعید است که در جام جهانی بعدی شانسی داشته باشد.

کریم انصاری فرد

یکی از نفراتی بود که دعوتش به تیم ملی با نقدها قابل توجهی روبرو شد. انصاری فرد 32ساله این اواخر شرایط باشگاهی جالبی هم نداشته است. او که در فهرست مازاد آاک نهاده شد، نهایتا به تیمی در قبرس پیوست و آنجا هم هنوز ثبات پیدا ننموده است. انصاری فرد که این اواخر به تیم ملی دعوت نمی شد، درصورت تداوم شرایط قبلی به احتمال فراوان حضور در جام جهانی2022 را از دست می داد، اما حالا شانس بالایی برای حضور در قطر پیدا نموده است؛ مسابقاتی که طبیعتا آخرین جام جهانی کریم به شمار می آید.

وحید امیری

نهایتا می رسیم به وینگر 34ساله پرسپولیس که محبوب و مورد اعتماد همه مربیانش است؛ چنان که کارلوس کی روش حتی با وجود مصدومیت، او را به اردوی اتریش برده است. همچنان افسوس می خوریم که چرا وحید امیری دیر به سطح اول فوتبال ایران رسید، اما به هرحال مسابقات قطر، آخرین جام جهانی این بازیکن محجوب خواهد بود؛ بازیکنی که جزو بی حاشیه ترین بازیکنان فوتبال فوتبال ایران بوده و با هیچ مربی ای به مشکل نخورده است. امیری بدون شک یکی از خاص ترین فوتبافهرست های ایران بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین حضور 5 ستاره ملی پوش فوتبال ایران! ، وداع در وقت اضافه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین حضور 5 ستاره ملی پوش فوتبال ایران! ، وداع در وقت اضافه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید