فرصت های شغلی کانادا به رکورد تازه رسید

به گزارش آقای ابوالفضلی، اداره آمار کانادا بیان کرد که رکوردهای بیکاری با رشد اشتغال کلی و کاهش بیکاری به علت تاثیرات بیماری همه گیر کووید هم زمان شده است.

فرصت های شغلی کانادا به رکورد تازه رسید

به گزارش آقای ابوالفضلی به نقل از تایمز، بر اساس داده های رسمی، تعداد مشاغل خالی در کانادا در سه ماهه سوم سال 2021 به رکورد 912 هزار 600 رسیده است.

داده های آمار کانادا بعضی از عوامل پشت داده های ماهانه فرصت های شغلی منتشر شده را روشن می نماید که شامل تفاوت های بخشی و منطقه ای در تقاضای نیروی کار برآورده نشده، تغییرات در شغل، مشخصات مهارت های شغلی و فرایند اخیر در دستمزدهای ارائه شده به وسیله کارفرمایان است.

تعداد کل مشاغل خالی در تمام بخش ها، 349 هزار و 700 است که بیشتر از دوره مشابه در سال 2019 و در سه ماهه سوم سال 2021، در مقایسه با مدت مشابه 2 سال قبل است.

فرصت های شغلی در تمام استان های کانادا افزایش یافته است و پنج بخش مراقبت های بهداشتی، ساخت وساز، مسکن و غذا، تجارت خرده فروشی و فراوری، باعث رشد مشاغل خالی شدند.

افزایش فرصت های شغلی می تواند نشان دهنده تعدادی از تغییرات در شرایط بازار کار موجود در بخش ها و منطقه ها مختلف کانادا باشد. مشاغل خالی بین سه ماهه سوم سال 2019 تا سه ماهه سوم سال 2021 در 18 بخش از 20 بخش عمده صنعتی افزایش یافته است.

بین سه ماهه سوم سال 2019 تا سه ماهه سوم 2021، مشاغل خالی با دستمزد پایین بیشتر از مشاغل با دستمزد بالا افزایش یافته است. در سه ماهه سوم سال 2019، 20 درصد از مشاغل با کمترین میانگین دستمزد، شامل 35 درصد از افراد شاغل و 48.9 درصد از مشاغل خالی بودند.

در سه ماهه سوم سال 2021، همین مشاغل 32.3 درصد از کارمندان و 50.9 درصد از مشاغل خالی را تشکیل می دادند.

در مقابل، 20 درصد مشاغل با بالاترین میانگین دستمزد، 9.4 درصد از مشاغل خالی را در سه ماهه سوم سال 2021 تشکیل می دهند که 1.1 درصد نسبت به مدت مشابه 2 سال قبل کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرصت های شغلی کانادا به رکورد تازه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های شغلی کانادا به رکورد تازه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید