ضعف شدید فیلم های ایرانی در جشنواره برلین خبرنگاران

به گزارش آقای ابوالفضلی، ضعف شدید فیلم های ایرانی حاضر در جشنواره برلین، واکنش رسانه ها را در پی داشت.

ضعف شدید فیلم های ایرانی در جشنواره برلین خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی آقای ابوالفضلی، هفتادویکمین دوره جشنواره فیلم برلین علی رغم فرش قرمزی که به دلیل موضوع ضدانسانی و ضدایرانی فیلم قصیده گاو سفید برایش، پهن نموده و آن را به همین دلیل در جمع 15 فیلم بخش مسابقه خود پذیرفت، اما به دلیل ضعف شدید ساختاری و فرمیک این فیلم، نتوانست هیچ جایزه ای برایش در نظر بگیرد و همین موضوع بهت و حیرت بعضی آقای ابوالفضلی حاضر در این جشنواره را برانگیخت! این در حالی است که فیلم دیگر ایرانی شرکت کننده در این جشنواره به نام منطقه پایانی که در بخش مواجهه به نمایش درآمد نیز از دریافت هرگونه جایزه ای بی بهره ماند.

لازم به ذکر است که فیلم قصیده گاو سفید در جداول رتبه بندی و ستاره های منتقدین بعضی نشریات این جشنواره، پایین ترین رده را به خود اختصاص داد.

رادیو فردا (وابسته به دولت آمریکا) از این مسئله به عنوان بی اعتنایی به فیلم های جسور ایرانی در برلیناله 71 نام برد و بعضی وب سایت های دیگر ضدایرانی نیز از این موضوع ابراز شگفتی کردند، اما بنا به گزارش رسانه های مستقل، گویا این دو فیلم، به ویژه فیلم قصیده گاو سفید به لحاظ سینمایی دچار فقر شدید ساختاری بوده و حتی بعضی آن را پایین تر از فیلم های مدرسه ای ارزیابی کردند!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ضعف شدید فیلم های ایرانی در جشنواره برلین خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف شدید فیلم های ایرانی در جشنواره برلین خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید