حقایقی مجذوب کننده درباره کافه ای که ون گوگ کشید

به گزارش آقای ابوالفضلی، ون گوگ نقاش نامدار هلندی در مدتی که در آرل زندگی می کرد تابلو های نقاشی چشم نواز متعددی را خلق نموده که یکی از آن ها شاهکاری به نام تراس کافه در شب است.

حقایقی مجذوب کننده درباره کافه ای که ون گوگ کشید

به گزارش ایسنا، تابلو نقاشی تراس کافه در شب در سپتامبر سال 1888 به وسیله وینسنت ون گوگ نقاش هلندی خلق شد. این نقاشی آبی و زرد، چشم انداز ای از یکی از خیابان های آرل واقع در فرانسه را به تصویر می کشد. در این نقاشی، گروهی از مردم در ساعتی از شب که معین نیست در فضای بیرونی یک کافه نشسته اند و گروهی دیگر نیز در خیابان قدم می زنند.

بخش کوچکی از آسمان درخشان و پرستاره از میان دو ساختمان به چشم می خورد که تداعی نماینده دیگر نقاشی مشهور ون گوگ یعنی شب پرستاره است.

نقاشی تراس کافه در شب نیز در دوران زندگی ون گوگ همانند سایر آثار پست امپرسیونیست با استقبال روبرو نشد. با این حال این نقاشی امروزه به عنوان یکی از مهم ترین آثار این هنرمند هلندی شناخته می گردد.

در ادامه کمی بیشتر با این نقاشی ارزشمند آشنا می شوید:

این نقاشی بر اساس یک مکان واقعی خلق شده است

بر خلاف پل گوگن که دوست و هم دوره این هنرمند هلندی بود، ون گوگ دوست داشت از زندگی واقعی نقاشی بکشد و تراس کافه در شب نیز از این قاعده مستثنی نیست. ون گوگ برای خلق این نقاشی سه پایه خود را در گوشه خیابان قرار داد و چشم انداز ای از یک کافه شلوغ را به تصویر کشید. این نقاش با اینکه اغلب نکات اصلی محیط را در نقاشی گنجانده است، اما بر اساس انتخاب های خاصی که دارد بعضی از بنا ها را حذف کرد.

ون گوگ پیش از رنگ آمیزی، این چشم انداز را طراحی کرد

ون گوگ هنرمند سخت کوشی بود و اغلب پیش از رنگ آمیزی، طراحی های اولیه متعددی برای نحوه به تصویر کشیدن اشیا و شخصیت ها خلق می کرد.

او برای تراس کافه در شب نیز با جوهر طراحی اولیه انجام داد و این خیابان را همانطور که اکنون نسخه رنگ آمیزی شده آن را می بینیم به تصویر کشید. آسمان، تنها تفاوت اصلی بین این دو نسخه است، چراکه آسمان در نسخه طراحی شده خطوط افقی کوتاه جای ستاره ها را در آسمان گرفته اند.

آسمان پرستاره ون گوگ نخستین بار در تراس کافه در شب به تصویر کشیده شد

شب پرستاره اثر ون گوگ

شب پرستاره بی شک یکی از مهم ترین آثار ون گوگ به شمار می رود، با این حال شب پرستاره نخستین اثر نبود که در آن آسمان مشهور ون گوگ به نمایش عایدی. ون گوگ نخستین بار آسمان پرستاره را در تراس کافه در شب به تصویر کشید. در این نقاشی مخاطبان می توانند آسمان آبی خیره نماینده ای را با چند نقطه زرد درخشان از بین دو ساختمان دیدن نمایند.

ون گوگ موقعیت ستاره ها را کاملا دقیق نقاشی نموده است

بر اساس نامه های ون گوگ می توان دریافت، تراس کافه در شب در ماه سپتامبر سال 1888 خلق شده است. محققان معتقدند ون گوگ این نقاشی را در هفدهم و هجدهم این ماه نقاشی نموده است. با توجه به این اطلاعات، محققان توانستند موقعیت ستارگان در آن موقع را تشخیص دهند. در نهایت محققان دریافتند این هنرمند ستارگان را دقیقا در همان نقاطی که در آن موقع قرار داشتند به تصویر کشیده است.

از رنگ سیاه در این نقاشی استفاده نشده است

با این که وجود عبارت در شب در عنوان این نقاشی باعث می گردد انتظار برود این نقاشی فضای تیره ای را به تصویر بکشد، اما ون گوگ توانست این نقاشی را بدون استفاده از رنگ سیاه خلق کند. این هنرمند در عوض، طیف مختلفی از رنگ های آبی و زرد استفاده کرد.

کافه ای که در این نقاشی به تصویر کشیده شده است هنوز وجود دارد

درحالی که بسیاری از چشم انداز های نقاشی های مشهور دیگر وجود ندارند، کافه ای که در این نقاشی ون گوگ به تصویر کشیده شده است نه تنها هنوز وجود دارد بلکه همچنان فعال است. این مکان اکنون به افتخار این هنرمند با نام کافه ون گوگ تغییر نام داده است.

منبع: فرارو

به "حقایقی مجذوب کننده درباره کافه ای که ون گوگ کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی مجذوب کننده درباره کافه ای که ون گوگ کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید