تجربه ای هیجان انگیز از گم شدن

به گزارش آقای ابوالفضلی، اگر تا به حال درباره قدم زدن های هیجان انگیز در باغ مارپیچ چیزی نشنیده اید، بهتر است همراه ما باشید تا با طولانی ترین و شگفت انگیزترین باغ مارپیچ جهان آشنا شوید. این مارپیچ (ماز) بزرگ که در کشور انگلیس واقع شده است، با نام لانگلیت Longleat Hedge Maze شناخته می شود.

تجربه ای هیجان انگیز از گم شدن

مارپیچ (ماز) لانگلیت چیست؟

در جهان باغ های مارپیچی شکلی وجود دارند که با داشتن پرچین ها و گیاهان بلند نمی توانید خارج از آن را ببینید. به محض ورود به این باغ ها با راه های بی شمار پیچ در پیچی روبرو خواهید شد که بسیاری از آن ها راه به خارج این مازهای هیجان انگیز نمی برد. گردشگران و جهانگرد های زیادی هستند که از گم شدن میان این مازها و مارپیچ ها لذت می برند و ساعت ها میان این هزارتو های تو در تو سرگردان می شوند و سرشار از هیجان و لذت می گردند. البته راه هایی برای خروج از این مارپیچ ها وجود دارد که برای دانستن آن و شناخت دقیق تر Longleat Hedge Maze باید همچنان با ما همراه باشید.

مارپیچ لانگلیت در کجای انگلیس قرار گرفته است؟

برای دیدن بزرگترین مارپیچ جهان با مسیری دو و نیم کیلومتری باید به دهکده هورنینگ شام (Horningsham) در کشور انگلیس بروید. در حوالی این دهکده زیبای انگلیسی یک باغ ویلایی وجود دارد که دارای مارپیچ لانگلیت است. این ماز بی نظیر و هیجان آور دارای شانزده هزار پرچین پر پیچ و خم است. لانگلیت در سال 1975 میلادی ساخته شد و امروزه شگفت انگیزترین باغ مارپیچ جهان است.

چطور از مارپیچ (ماز) لانگلیت خارج شوید؟

هر وقت از لذت گم شدن میان پرچین های بلند این باغ پیچ در پیچ انگلیسی یعنی مارپیچ لانگلیت سرشار شدید و احساس خستگی کردید، می توانید خود را به بالای یکی از شش پل سنگی داخل مارپیچ لانگلیت انگلیس برسانید و مسیر خود را به خارج از لانگلیت پیدا کنید. البته برای اینکه خیلی میان تو در توهای این هزار توی انگلیسی سرگردان نشوید باید این نکته را به خاطر بسپارید که همواره راه خود را به مرکز لانگلیت امتداد دهید و از چرخ خوردن در کناره های ماز پیچیده لانگلیت دوری کنید. البته با توسعه تکنولوژی و آمدن پدیده هایی چون Google earth می توانید به راحتی با گوشی هوشمند خود مسیر خروجی را پیدا کنید و خود را از هیجان گم شدن در میان ماز زیبای لانگلیت انگلیس محروم نمایید، اما با Google earth می توانید یک پارک گردشگری بسیار بزرگ را در نزدیکی مارپیچ لانگلیت انگلیس پیدا کنید و از سیاحت میان طبیعت آن برای خود خاطره بسیازید.

هرس کردن پرچین های مارپیچ لانگلیت انگلیس

هرس کردن پرچین های مرتفع Longleat Hedge Maze کاری است پر زحمت و زمان بر. برای هرس کردن پرچین های این ماز انگلیسی یک تیم حرفه ای پنج نفره یک ماه وقت لازم دارد تا همه شانزده هزار پرچین را هرس کند. البته باغبان ها هم از گم شدن میان راهروهای پیچ در پیچ لانگلیت بی بهره نیستند و این سرگردان شدن ها باعث طولانی تر شدن کارشان می شد، اما در حال حاضر باغبان ها راه حلی برای خود ابداع کرده اند. آن ها با پوشیدن چوب های بلند، خود را از گم شدن خلاص کرده و از بالا به کارشان رسیده و مسیر خروج از لانگلیت را همواره در دید خود قرار می دهند.

سخن آخر

هیجان یکی از تفریحات لذت بخش گردشگران است. گم شدن میان مارپیچ لانگلیت انگلیس می تواند یکی از مهیج ترین اتفاق های بی خطر یک سفر باشد. با ورود به هزار توی مارپیچ لانگلیت انگلیس و چرخ خوردن بین پرچین های بلند این باغ زیبا، صاحب تجربه و خاطره ای خاص و هیجان انگیز در باغ مارپیچ خواهید شد.

منبع: همگردی

به "تجربه ای هیجان انگیز از گم شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه ای هیجان انگیز از گم شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید