افتتاح یک موزه زیردریایی در قبرس

به گزارش آقای ابوالفضلی، یک موزه زیردریایی شامل مجموعه ای از 130 مجسمه در کشور قبرس افتتاح شد.

افتتاح یک موزه زیردریایی در قبرس

ایرنا: روزنامه نشنال، دولت قبرس با هدف جذب غواصان توریست یک موزه مجسمه زیردریایی در تفرجگاه ساحلی آیاناپا راه اندازی کرده است.

آثار به نمایش درآمده در موزه مجسمه های زیردریایی آیاناپا (Musan) از مصالح دریایی از جمله سنگ، صخره و صدف ساخته شده اند تا با حیات دریایی در هماهنگی باشند. مسئولان موزه می گویند با هدف ارتقای تنوع زیستی منطقه، مجسمه های موزه به گونه ای طراحی شده اند که در گذر زمان به صخره های مرجانی تبدیل شده و در نهایت یک جنگل زیردریایی تشکیل دهند.

از همین رو، بیش از 90 اثر نصب شده در این موزه کار جیسون دکاره تیلور مجسمه ساز سرشناس انگلیسی است. این هنرمند معروف در ساخت مجسمه های منحصربه فرد خود از نوعی سیمان استفاده می کند که قابلیت رشد مرجانی و تبدیل به زیستگاه مصنوعی برای موجودات دریایی را دارد.

موزه زیردریایی قبرس در یک منطقه حفاظت شده در شهر پرنرا واقع در ساحل جنوب شرقی این کشور ساخته شده است تا بر حفاظت شده بودن آن تاکید شود. مجسمه های این موزه در عمق حدود 10 متری و در مساحت بیش از 167 متر از بستر دریا نصب شده اند.

افزون بر ارتقای تنوع زیستی، جذب توریست دیگر دلیل حمایت دولت قبرس از افتتاح این موزه بود. شورای شهر آیاناپا در سال 2014 میلادی ایده ساخت چنین موزه ای را مطرح نمود و طرح راه اندازی موزه Musan سه سال بعد کلید خورد. به گزارش روزنامه سایپرس مِیل، افتتاح این موزه یک میلیون یورو هزینه داشته است اما توریستان به شرط رزرو وقت می توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.

براساس پیش بینی های دولت محلی، موزه مجسمه های زیردریایی آیاناپا ظرفیت جذب سالانه 50 هزار توریست را دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "افتتاح یک موزه زیردریایی در قبرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک موزه زیردریایی در قبرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید