ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ ، آیا کارگزاری ها اشتباه کردند؟

به گزارش آقای ابوالفضلی، با اینکه یک ماه از آغاز زمان واریز سود نقدی شرکت پالایش نفت بندرعباس می گذرد، اما سهامداران شبندر می گویند تنها 20 درصد از سود نقدی اعلام شده به حسابشان واریز شده است.

ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ ، آیا کارگزاری ها اشتباه کردند؟

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کدال، مبنی بر زمان بندی پرداخت سود نقدی سهامداران شبندر، قرار بود سود 385 تومانی به ازای هر سهم برای آن دسته از سهامدارانی که در سجام ثبت نام کردند، از تاریخ دوم شهریور واریز شود، اما با گذشت یک ماه هنوز کل مبلغ اعلامی واریز نشده و بخشی از آن به حساب سجامی سهامداران ریخته شده است.

این در حالی است که افرادی که کد بورسی ندارند هم از 15 مهر با مراجعه به بانک رفاه و اعلام کد بورسی خود می توانند سود نقدی خود را دریافت کنند.

با این حال به نظر می رسد شبتدر سود هر سهم را کم واریز نکرده و این تناقض در مبلغ اعلام شده از سوی کارگزاری و میزان پرداختی به دلیل اشتباه محاسباتی برخی کارگزاری ها بوده است. در واقع سود نقدی به تعداد سهامی تعلق می گیرد که سهامداران قبل از اعمال افزایش سرمایه مالک آن بودند. این در حالی است که برخی کارگزاری ها میزان کل سود نقدی را برای تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه محاسبه کرده بودند. به همین دلیل اختلاف فاحشی میان سود نقدی پرداخت شده و سود نقدی محاسبه شده در پرتفوی سهامداران مشاهده می شود.

در مجمع عمومی عادی سالیانه شبندر که روز 27 تیر برگزار شد، این شرکت به ازای هر سهم سود 4673 ریالی را محقق کرد و از این میزان 3850 ریال را میان سهامدارانش تقسیم کرد.

مهمترین اخبار بازار سهام را از صفحه بورس آقای ابوالفضلی بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ ، آیا کارگزاری ها اشتباه کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ ، آیا کارگزاری ها اشتباه کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید