فایرفاکس اکنون در نوار آدرس تبلیغات نمایش می دهد ولی می توانید آن را غیرفعال کنید

به گزارش آقای ابوالفضلی، نسخه تازه فایرفاکس همراه با یک ویژگی نه چندان خوشایند راهی سیستم کاربران می گردد. در نسخه 93 این مرورگر، در صورت تایپ کلمات در نوار آدرس، با بخشی موسوم به پیشنهاد فایرفاکس (Firefox Suggest) روبرو می شوید که به زبان ساده تبلیغات مربوط به کلمات تایپ شده را نمایش می دهد.

فایرفاکس اکنون در نوار آدرس تبلیغات نمایش می دهد ولی می توانید آن را غیرفعال کنید

موزیلا می گوید برای نمایش این تبلیغات، از اطلاعات مربوط به شهر کاربران و کلیدواژه های تایپ شده استفاده می شود. این یعنی مانند گذشته بعد از تایپ کردن کلمات مختلف در نوار آدرس، غیر از پیشنهادهای مربوط به موتور جستجوی گوگل و آدرس های مرتبط در تاریخچه مرورگر و بوک مارک ها، در قسمت پایینی با لینک های تبلیغاتی روبرو خواهید شد.

خوشبختانه غیرفعال کردن این مشخصه به راحتی امکان پذیر است. ابتدا بر آیکون منو در سمت راست بخش فوقانی مرورگر کلیک کنید و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.

در بخش Settings باید به قسمت Privacy & Security مراجعه کنید.

در این صفحه بخش Address Bar - Firefox Suggest را پیدا کنید و تیک گزینه های Contextual Suggestions و Include occasional sponsored suggestions را بردارید.

با این کار حین استفاده از نوار آدرس، دیگر با تبلیغات فایرفاکس روبرو نمی شوید و می توانید با خیال راحت از این مرورگر استفاده کنید. باید خاطرنشان کنیم فایرفاکس یکی از مهم ترین رقبای گوگل کروم محسوب می شود و بخشی از معروفیت آن به توجه زیاد برای بهبود حریم خصوصی کاربران برمی شود. طی ماه های گذشته گزارش هایی در خصوص کاهش عایدی و تعداد کاربران این مرورگر منتشر شده و حالا با انجام چنین کارهایی می خواهد عایدی خود را افزایش دهد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "فایرفاکس اکنون در نوار آدرس تبلیغات نمایش می دهد ولی می توانید آن را غیرفعال کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایرفاکس اکنون در نوار آدرس تبلیغات نمایش می دهد ولی می توانید آن را غیرفعال کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید